Budżetowe nagłośnienie dla szkoły

Nagłośnienie dla szkoły niekoniecznie musi być drogie lub trudne w transporcie. Można mieć lekkie i przenośne urządzenie w dowolnym zakresie cenowym. Na rynku istnieje jednak wiele marek, które sprawiają, że wybór najbardziej idealnego systemu nagłośnienia jest wyzwaniem, zwłaszcza przy ograniczonym budżecie.

W tym artykule postaram się przedstawić kilka niskobudżetowych i jednocześnie solidnie wykonanych zestawów, które można wykorzystać jako nagłośnienie dla szkoły, dodatków typu mikrofony i statywy oraz w jakich warunkach najlepiej się sprawdzą.

Novox MOBILITE Blue (cena ok. 298 zł)

Novox MOBILITE Blue nagłośnienie dla szkoły

Głośnik Bluetooth z mikrofonem bezprzewodowym.

To mobilny system nagłośnieniowy o mocy 60W z wbudowanym odtwarzaczem MP3/USB/SD/Bluetooth oraz z bezprzewodowym mikrofonem. Dzięki swojej konstrukcji, jest bardzo łatwy w transporcie, a wbudowana bateria zapewnia nieprzerwaną pracę nawet do 12 godzin. Sprawdzi się doskonale podczas nagłaśniania wszelkiego rodzaju konferencji czy zajęć.

Novox Mixtour (cena ok. 1364 zł)

Novox Mixtour nagłośnienie dla szkoły

Nowoczesny, mobilny system nagłośnienia o łącznej mocy 400W z wbudowanym powermikserem klasy D, który doskonale nadaje się do przemówień, akademii, imprez z DJ-em czy jako nagłośnienie szkoły. Opcja wypięcia miksera z obudowy kolumny daje duże możliwości konfiguracji oraz znacznie poszerza paletę zastosowań zestawu Mixtour. Zastosowanie 10-calowego woofera, połączonego z głośnikiem wysokotonowym zapewnia bardzo dobrą dynamikę systemu w całym paśmie przenoszenia. Mięsisty dół oraz krystalicznie czysta góra to znaki rozpoznawcze Mixtoura. Odkręć go i wykorzystaj w pełni potencjał mocy, który w nim drzemie!

LD Systems Dave 8 Roadie (cena ok. 1999 zł)

LD Systems Dave 8 Roadie nagłośnienie dla szkoły

Oferując DAVE 8 Roadie, marka LD Systems znów pomyślnie realizuje swoje motto „pro audio in motion”. Kompleksowy system PA z końcówką mocy 1400 W (szczytowa) zapewnia znakomitą wydajność w przypadku zastosowań przenośnych. System wyposażony jest w wy dajny subwoofer 8” z filtrem środkowoprzepustowym i dwa głośniki satelitarne (2 x 4” + 1”). System posiada wszelkie standardowe wyłączniki bezpieczeństwa. Zintegrowany limiter chroni system przed przeciążeniem i zapewnia długą żywotność. Na bocznej ściance subwoofera, obok włącznika ON/OFF i przełącznika fazy (180°), znajduje się osobny reg ulator głośności subwoofera, tak iż można w każdej chwili ustawić idealny dźwięk, charakteryzujący się czystym brzmieniem tonów wysokich, głębokimi tonami średnimi i mocnymi basami.

RCF EVOX J8 (cena ok. 3889 zł)

RCF EVOX J8 nagłośnienie dla szkoły

Rcf Evox J8 wyposażony jest w satelitarny moduł źródła liniowego, osiem 2-calowych głośników oraz 12-calowy głośnik niskotonowy dużej mocy w obudowie bass-reflex. Całość zasila wbudowany wzmacniacz klasy D, 1400 W mocy. Seria EVOX z serii J zachowuje pokrycie dźwiękiem jak w poprzednie systemy EVOX – posiada przenośną obudowę kompozytową. System ten to oszałamiająca jakość dźwięku, z krystalicznie czystą reprodukcją głosu i muzyki. Występuje w kolorze czarny oraz białym.

Mikrofony dynamiczne na kabel

Behringer XM8500 (cena ok. 94 zł)

Behringer XM8500

Behringer XM 8500 to solidny mikrofon dynamiczny z bardzo łagodną charakterystyką pasma średnich częstotliwości. Posiada szeroki zakres przenoszonych częstotliwości, oraz wysoki poziom wyjściowy. Jego kardioidalna charakterystyka zapobiega sprzężeniom.

AKG P5 S (cena ok. 182 zł)

AKG P5 S

AKG P5S to mikrofon dynamiczny wokalny. Dzięki charakterystyce kordialnej pozwoli na przebicie się wokalu nawet z największego chaosu muzycznego. Solidna i trwała konstrukcja sprawia, że jest w stanie wiele wytrzymać. Jeśli potrzebujesz przystępnego cenowo lecz trwałego mikrofonu dynamicznego, to AKG P5S jest dla Ciebie.

Mikrofony pojemnościowe

Behringer C2 (cena ok. 213 zł)

Behringer C2

W zestawie otrzymujemy 2 sparowane, profesjonalne mikrofony pojemnościowe do rejestracji stereo i zastosowań na żywo. Dedykowane do nagłaśniania instrumentów akustycznych oraz chórów. Do pracy wymagają zasilania Phantom (48v).

Rode M3 (cena ok. 349 zł)

Rode M3

M3 jest wykonany wyłącznie z najlepszych komponentów i zapewnia rezultaty dźwiękowe wymagane zarówno przez inżynierów, jak i muzyków – i to w cenie, która sprawia, że M3 jest osiągalny dla każdego. Idealny do nagłaśniania wokali i instrumentów. Na trwale spolaryzowany mikrofon pojemnościowy, na duży plus zasługuje to, że M3 oprócz wymaganego zasilania phantom może być zasilany za pomocą wewnętrznej baterii 9V.

Mikrofony bezprzewodowe

Proel WM600DM (cena ok. 589 zł)

nagłośnienie dla szkoły Proel WM600DM

Proel WM600DM reprezentuje najbardziej zaawansowaną serię 600. Działa w systemie PLL UHF, w zakresie częstotliwości 863 – 865 MHz. Dwie anteny stacji bazowej pozwalają na pracę na 4 niezależnych kanałach, umożliwiając podłączenie i działanie w tym samym miejscu do 2 niezależnych systemów. 105dB odstępu sygnału od szumu oraz pasmo przenoszenia 50 Hz–15 kHz zapewni doskonały dźwięk na każdej imprezie, gdzie ważnym aspektem jest mobilność i niezawodność. Zestaw wyposażono w poręczny i wytrzymały futerał..

LD Systems LDU506HHD2 (cena ok. 2999 zł)

nagłośnienie dla szkoły LD Systems LDU506HHD2

Profesjonalny dźwięk, niesamowita wydajność i niezawodność przy zachowaniu przystępnej ceny były priorytetami naszego zespołu inżynierów. Zestawy wokalne serii U500® dostępne są z nadajnikami ręcznymi, zestawami nagłownymi, mikrofonami przypinanymi oraz z pojedynczymi i podwójnymi odbiornikami. Nadajniki ręczne można ponadto elastycznie dostosować do wokalu i mowy dzięki wymiennym kaps ułom mikrofonowym.

Statywy

Athletic MS 1 (cena ok. 30 zł)

Athletic MS 1

Statyw mikrofonowy Athletic MS-1 o zastosowaniu konferencyjnym, bardzo stabilny. W łatwy sposób po skończonej pracy schowasz go bez obawy o brak miejsca do składowania, łatwość i lekkość przy transporcie – nawet w plecaku!

Athletic MIC5C (cena ok. 70 zł)

Athletic MIC5C

Lekki i stabilny statyw mikrofonowy MIC-5C z ruchomym ramieniem i składanymi nóżkami. Przegub ramienia jak i podstawa z bardzo wytrzymałego tworzywa.

Athletic BOX WR 290 (cena ok. 80 zł)

Athletic BOX WR 290

Profesjonalny, naścienny statyw kolumnowy regulowany w dwóch płaszczyznach. Maksymalne obciążenie – 40kg, dostępne kolory – czarny.

Athletic BOX 4 (cena ok. 160 zł)

Athletic BOX 4

Statyw kolumnowy Athletic BOX-4 stalowy o uproszczonej konstrukcji w bardzo przystępnej cenie. Konstrukcja bardzo stabilna, co jest jedną z największych zalet tego statywu.

Wybierając nagłośnienie dla szkoły nie zawsze wybieraj najtańszą opcję. Jeśli chodzi o sprzęt audio, im tańszy sprzęt i tym gorzej będzie brzmiał. W niektórych przypadkach jest to w porządku, ale jeśli szukasz systemu PA, który będzie trwał dłużej niż tylko kilka lat to najlepszy będzie zakup od zaufanych marek.

Post Author: Łukasz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *