Gitary Takamine z serii Pro. Bezkompromisowa jakość i lutnicza precyzja.

Spis treści

  1. Wstęp. Jak marka Takamine zyskała sobie zaufanie gitarzystów.
  2. Seria P1
  3. Seria P2
  4. Seria P3
  5. Seria P4
  6. Seria P5
  7. Seria P6
  8. Seria P7
  9. Podsumowanie

Gitary Takamine wyróżniają się na tle konkurencji przede wszystkim jakością wykonania oraz wyjątkowo złożonym brzmieniem. Za sprawą dziesiątek lat doświadczeń płynących z projektowania i skrupulatnego budowania instrumentów strunowych, Japońska marka zyskała sobie miano jednej z najbardziej prestiżowych. Jej gitary wybierane są zarówno przez średnio-zaawansowanych muzyków, jak i profesjonalistów poszukujących sprzętu do zastosowań studyjnych czy scenicznych.

Choć Takamine posiada w swojej ofercie także modele dla początkujących, mam tu na myśli oczywiście instrumenty oznaczone symbolem G, to prawdziwy klejnot w koronie od lat stanowi seria Pro. Składa się na nią siedem podserii, z czego każda oferuje coś zgoła odmiennego – począwszy od designu, poprzez materiały wykorzystane do produkcji, na brzmieniu i zastosowaniu kończąc. Każdy z instrumentów z serii Pro powstaje u podnóża japońskich Alp, w warsztatach najlepszych lutników pracujących wyłącznie ze starannie wyselekcjonowanym, sezonowanym drewnem. Wysoka precyzja oparta o wypracowane na przestrzeni lat standardy sprawia, że instrumenty marki Takamine oferują jakość niespotykaną w swoim przedziale cenowym. Dlatego też dziś spróbuję przybliżyć Wam serię Pro oraz udowodnić, że w wielu aspektach przewyższa ona instrumenty konkurencyjnych marek.

Seria P1

To najtańsze gitary będące częścią serii Pro, które stanowią doskonały kompromis pomiędzy ceną a jakością wykonania. Przeznaczone dla średnio-zaawansowanych i profesjonalnych gitarzystów poszukujących instrumentu oferującego jasne, dynamiczne brzmienie o przejrzystym charakterze. Podstawę instrumentu stanowi lita, cedrowa lub świerkowa płyta wierzchnia zapewniająca szeroką projekcję i umiarkowaną selektywność. Każdy instrument dostarczany jest wraz ze sprawdzoną w bojach elektroniką CT4B II, która w wierny sposób przenosi na system nagłośnienia nawet subtelne zmiany w artykulacji. Seria P1 dostępna jest w trzech kształtach: Dreadnought (w wersji świerkowej i cedrowej), Jumbo (w wersji 6- i 12-strunowej) oraz NEX. Każda gitara wyposażona jest w chromowane klucze zapewniające bardzo stabilny strój oraz ozdobiona jest perłowymi inkrustacjami.

Seria P2 

Serię P2 tworzy w obecnie jeden model, czyli P2DC. To konstrukcja oparta na płycie z litego świerku, charakteryzującą się donośnym i jasnym brzmieniem. Gitara akustyczna Takamine P2DC zapewnia optymalną grywalność dzięki bardzo wygodnemu gryfowi oraz doskonale wyprofilowanemu korpusowi. Tył i boki gitary wykonane są z sapele, co wzbogaca instrument o nieco cieplejszy i miękki charakter. Precyzyjnie wyrzeźbione wcięcie pomaga osiągnąć najwyższe tony, co doskonale sprawdza się zarówno w grze solowej, jak i podczas wykonywania subtelnych pasaży. Korpus w kształcie Dreadnought zapewnia solidne podbicie częstotliwości w dolnych rejestrach. Wbudowany preamp CT4B II pozwoli na komfortową grę w każdych warunkach – na scenie i w studiu.

Seria P3 

Gitary Takamine z serii P3 to doskonałe instrumenty dla profesjonalnych gitarzystów. Wykonane z litego cedru i sapele, oferują ciepłe brzmienie idealne do gry rytmicznej i solowej. Choć cena może być wysoka, satysfakcja z jakości brzmienia jest bezcenna. Model P3 charakteryzuje się starannym wykonaniem, mahoniowym gryfem, oraz eleganckimi detalami. Zastosowany preamp CT-4B II z 3-pasmowym korektorem sprawia, że gitara doskonale sprawdzi się na scenie. Dostępne w różnych kształtach, są po prostu wyjątkowe.

Takamine

Seria P4

P4 to gitary elektroakustyczne będące najlepszym dowodem na to, że połączenie lutniczych tradycji oraz nowoczesnych rozwiązań jest nie tylko możliwe, ale także daje grającemu dostęp do nieskończonych pokładów kreatywności. To instrumenty, które charakteryzują się jakością premium zarezerwowaną do tej pory jedynie dla znacznie droższych, ekskluzywnych modeli. Takamine P4DC (jedyny model w serii z numerem 4) to gitara zaprojektowana z myślą o śpiewających gitarzystach. Lity świerkowy top sprawia, że średnie i wysokie częstotliwości doskonale współgrają z naturalnym brzmieniem wokalu. Podobnie jak model P2DC oferuje asymetryczny profil gryfu, nieco cieńszy w okolicy basów, co w połączeniu z głębokim wcięciem przekłada się na wyjątkowy komfort gry. Do dyspozycji użytkownika oddano także dwukanałową elektronikę CTP-3, która zdecydowanie zwiększa możliwości brzmieniowe instrumentu.

Seria P5 

Jak podkreśla producent modele z serii P5 opracowano po to, by odpowiedzieć na potrzeby muzyków występujących głównie na żywo. W jej skład wchodzą cztery modele w kształtach Dreadnought, Jumbo oraz NEX. Gitary Takamine P5 oferują przede wszystkim doskonałą selekcję litego palisandru oraz litego świerku, które nadają im niepowtarzalnego, przyciągającego oko wyglądu. Na pokładzie znajdziemy oczywiście zawodowy preamp CTP-3 Cool Tube, który w bardzo wierny sposób oddaje charakterystykę brzmieniową wykorzystanych materiałów. Swoją niezawodność oraz bezkompromisowość instrumenty te zawdzięczają wysokiej klasy osprzętowi, który stanowi uzupełnienie starannie wyselekcjonowanego drewna. Gitary Takamine P5 stworzone zostały dla wielbicieli przejrzystego, jasnego brzmienia.

Seria P6

Na serię P6 składa się obecnie jeden model w kształcie NEX, czyli Takamine P6NC BSB, do produkcji którego wykorzystano starannie wyselekcjonowane drewno klonowe oraz lity świerk. To gitara wyposażona nie tylko w przedwzmacniacz Cool Tube, ale także sparowany z nim przetwornik Palathetic. Dzięki takiemu układowi pochwalić się może nasyconym, jasnym, pełnym dynamiki przeniem o wyjątkowo uniwersalnym zastosowaniu. Cechuje się ona także długim sustainem, co przekłada się na znacznie większą resposywność w trakcie gry solowej. Takamine P6NC BSB to ekskluzywnie prezentująca się gitara akustyczna, która sprawdzi się zarówno w przypadku subtelnych zagrywek, jak i nieco bardziej agresywnej gry rytmicznej. Wykończona złotymi detalami i pięknym połyskującym lakierem podkreślającym głęboki, brązowy kolor.

Takamine

Seria P7 

Serię Pro wieńczy model Takamine P7DC będący absolutnie luksusową propozycją dla profesjonalnych gitarzystów oraz kolekcjonerów. Wykonany z najwyższą starannością pod okiem najlepszych lutników marki, których doświadczenie oraz umiejętności najlepiej świadczą o pozycji tej japońskiej marki. Lity palisander oraz lity świerk zapewniają zróżnicowane, wrażliwe na artykulację brzmienie, idące w parze z jakością przypisywaną gitarom z najwyższej półki.  Model P7 reprezentuje w tym towarzystwie najwyższy segment  – to gitara akustyczna łącząca w sobie lutnicze tradycje z najnowszymi technologiami i precyzją wykonania. Innymi słowy, P7DC to przykład bezprecedensowego kunsztu lutników Takamine.

Takamine

Dlaczego seria Pro nie ma sobie równych?

Jest kilka powodów, dla których instrumenty Takamine z serii Pro stanowią ewenement na rynku gitar akustycznych. Najważniejszym z nich jest chyba połączenie starannie wyselekcjonowanego drewna z rygorystycznymi, lutniczymi standardami. Rezultatem takiego podejścia są gitary nietuzinkowe, oferujące jednocześnie bezkompromisową jakość. Ponadto obcując z gitarami z serii Pro nie sposób oprzeć się wrażeniu, że stworzone zostały one z pasją i zaangażowaniem. To coś, co czuć kiedy tylko bierze się je w dłonie. Od osprzętu, poprzez wykorzystane materiały aż do wykończenia – wszystko to stanowi namacalny dowód skrupulatnej i długotrwałej pracy specjalistów. Najważniejsze jednak pozostaje brzmienie, które w przypadku serii Pro pozostaje niezmiennie zachwycające i pełne głębi.

Post Author: KW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *