Jaki akordeon wybrać dla dziecka?

Choć akordeon nie jest najpopularniejszym instrumentem muzycznym, to wzbudza zainteresowanie u coraz większej liczby dzieci. Już maluchy chcą się uczyć na nim grać. Jak wybrać odpowiedni, tak aby lekcje z akordeonem były prawdziwą przyjemnością?

Rodzaje akordeonów dla dzieci

Przed zakupem akordeonu dla dziecka, warto dowiedzieć się, jakie są ich rodzaje. Najpopularniejsze są modele klawiszowe oraz guzikowe. Różnica pomiędzy nimi polega na tym, w jaki sposób gra się prawą ręką. Jak sama nazwa wskazuje, w przypadku instrumenty klawiszowego dźwięk zostanie wydobyty poprzez naciskanie klawiszów, natomiast w przypadku guzikowego – guzików. Wśród akordeonów dla dzieci znajdują się także cyfrowe modele, czyli takie, które wytwarzają melodię za pomocą elektronicznych generatorów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając akordeon dla dzieci?

Do najważniejszych aspektów, na jakie warto zwrócić uwagę, wybierając akordeon dla dzieci, należą:

 • wiek przyszłego akordeonisty i stopień jego zaawansowania w grze,
 • waga i wielkość akordeonu – żeby gra na nim nie męczyła,
 • liczba basów – ich ilość wpływa na wielkość akordeonu,
 • dostępny budżet.

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje akordeon, musisz wiedzieć, że jest dość drogim instrumentem. Zazwyczaj trzeba na niego wydać kwoty rzędu kilku tysięcy złotych. Przed finalizacją transakcji warto więc dokładnie zapoznać się z jego parametrami. A także rozważyć zakup na raty. Sklepmuzyczny.pl oferuje zakup akordeonu na raty 0% – zapoznaj się ze szczegółami.

akordeon dla dzieci

Przykładowe akordeony dla dziecka

Zastanawiasz się, jaki akordeon na początek wybrać dla swojego dziecka?

Zwróć uwagę na model Horner Bravo III 80 BK akustyczny akordeon klawiszowy, który wyróżnia się nowoczesnym wyglądem i cichym działaniem klawiszy. Zaprojektowany z udziałem czołowych nauczycieli tego instrumentu. Dzięki temu bardzo dobrze się na nim gra nawet osobie początkującej, której potrzebny jest niezawodny, dobrze brzmiący i nośny o rozsądnej wadze.

Horner Bravo III 80 BK

Horner Bravo III 80 BK

 • wymiary: 185 x 440 mm (głębokość x wysokość)
 • waga: 8,6 kg
 • bas: 80
 • cena: 8 999 zł

Warto rozważyć także cyfrowy odpowiednik akustyka, czyli Roland FR-1X BK, który waży jednak znacznie mniej. Niezwykle kompaktowy i lekki, ma doskonałe brzmienie, a jednocześnie dziecko będzie musiało aż tak dużo dźwigać. Roland FR-1X wzbogacony został o szereg usprawnień i dodatkowych funkcji, takich jak pełne wsparcie dla USB, czy zaawansowany układ ciśnieniowy w miechu, który przyczynia się do poprawienia czułości i precyzji.

Roland FR-1X BK

Roland FR-1X BK

 • wymiary: 195 x 405 mm (głębokość x wysokość)
 • waga: 6,5 kg (nie wliczając baterii i pasów)
 • bas: 72
 • cena: 8 551 zł

O czym pamiętać, kupując używany akordeon dla dzieci?

Jeśli zamiast nowego akordeonu, chcesz kupić używany instrument, koniecznie sprawdź jego szczelność oraz ogólny stan. Zwróć także uwagę, czy jest dobrze nastrojony. Oczywiście jako osoba niegrająca na akordeonie możesz mieć z tym problem, dlatego, jeśli to możliwe, zwróć się z prośbą o pomoc do doświadczonego akordeonisty. Gra na rozregulowanym akordeonie skutecznie zniechęci nawet najbardziej zmotywowanego ucznia, a naprawa takich z pozoru błahych usterek może okazać się dość kosztowna.

Post Author: Anna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *