Na czym gra Ed Sheeran?

Wiele można by powiedzieć o tym młodym chłopaku, który karierę zaczynał jako nastolatek grając koncert za koncertem. Ale rzeczą, o której powinieneś pomyśleć na samym początku, jest to. Na jakiej gitarze gra Ed Sheeran lub na jakim typie gitary gra Ed Sheeran?

The A-Team wydany w czerwcu 2011 roku i był to jego pierwszym komercyjnym singlem. Ten oraz kolejne genialne albumy przysporzyły Edowi całą rzeszę wiernych i oddanych fanów. Obecnie Sheeran jest nie tylko gwiazdą przemysłu muzycznego, ale także bardzo dominującą i wpływową osobowością w całym świecie muzycznym.

Porozmawiajmy o gitarach Eda Sheerana i przyjrzyjmy się im bliżej.

Przez większość czasu Ed Sheeran gra akustycznie, na gitarach akustycznych. Prawie zawsze gra na gitarach amerykańskiej marki Martin w rozmiarze ¾

Jego najczęściej używaną gitarą są sygnowane przez niego samego The Martin Sheeran divide signature guitars w rozmiarze 3/4. Używa ich w większości swoich występów. Właśnie z powodu jego sukcesu większość muzyków zwróciła się w stronę gitar o rozmiarze ¾. Można to określić jako magiczną formułę Eda Sheerana, który używa serii Martin LX1.

Zazwyczaj gitary o rozmiarze 3/4 są idealne dla początkujących gitarzystów. Określa się je jako gitary podróżne ze względu na łatwość ich transportowania. Gitary o mniejszym pudle są wygodniejsze w graniu, lżejsze i dają mocniejszy, bardziej intensywny i skupiony dźwięk, zwłaszcza gdy śpiewasz i grasz na gitarach jak Ed Sheeran.

Różne rodzaje gitar, na których gra Ed Sheeran

Bardzo często, każdy chce wiedzieć, na jakim typie gitary gra Ed Sheeran. On znalazł gitarę, która mu pasuje, wygodnie mu się na niej gra i zatrzymał się na niej. Używa niesamowitego LX1E Little Martin.

Martin LX1E Little Martin

Martin LX1E Little Martin

Szeroko rozpowszechniony elektro-akustyk. Odpowiedni i wygodny dla początkujących, idealny model dla fanów. Kolejną zaletą jest to, że jest również dostępne elektro-akustyczne w LX1E Little Martin. Pomimo swojej zracjonalizowanej szyjki o skali 23 cali, LX1E Little Martin produkuje szerokie brzmienie ogólne z doskonałym brzmieniem basu. Oczywiście, jest to gitara sygnowana przez Martina dla De Sheerana. Podąża ona tą samą ścieżką, co jej wcześniejszy model. Różnica polega na wizualnej stylizacji z albumu Eda Sheerana DIVIDE.

Martin LXME Little

To również doskonały prezent dla wykonawcy grającego na żywo, który jest wielkim fanem Eda Sheerana. Jest to model elektro-akustyczny o wspaniałym spontanicznym brzmieniu. W tej chwili, to jest na nią naprawdę w wysoki popyt.

Gitara Little Martin Eda Sheerana, mimo że wykonana w lżejszej i mniejszej skali niż zwykła gitara akustyczna, ma wyjątkową jakość i jest często polecanym instrumentem. Jest to jedna z najbardziej poszukiwanych gitar i najlepszych gitar w historii ze względu na swój rozmiar, grywalność i przystępną cenę.

Martin LXK2 Little Martin

Martin LXK2 Little Martin

Ten typ gitary jest jednym z najbardziej ulubionych gitar tych, którzy lubią mniejszy rozmiar korpusu gitary. Dzięki kompaktowemu korpusowi i krótkiej długości skali, gitara jest niezwykle wygodna w grze. Ponadto, idealnie nadaje się do spakowania i wrzucenia do samochodu, gdy wyruszasz w trasę. Zbalansowane brzmienie daje nieograniczone możliwości muzykowi, jednocześnie dając też klarowność i głośność. A dzięki olśniewającym elementom wykończenia, takim jak rozeta w stylu Herringbone i nakrętka z białego corianu, będziesz miał do czynienia z doskonałym kunsztem wykonania tej gitary.

W 2020 roku Ed Sheeran przesiadł się na gitary Lowdena. 

Sheeran jest obecnie jednym z najlepszych i najwybitniejszych muzyków w tym przemyśle muzycznym. Ma unikalny i wszechstronny styl gry na swoich koncertach, a muzyka, którą gra jego ton jest powszechnie lubiana.

Wiele jego gitar jest małych, lekkich, łatwych do grania, wygodnych do trzymania i przyjaznych w podróży. Kolejną ważną rzeczą w jego gitarach jest to, że są dość przystępne cenowo oraz walczą z wysokim tonem i skupionym dźwiękiem.

Możesz zobaczyć jego koncerty, które gra na gitarach marki Martin, które są bardzo małe i łatwe do trzymania. Gra się na nich wygodnie, wytwarzając wysoki poziom głośności, śmiały dźwięk i stopniowo skupioną muzykę, która jest magią muzyki Eda Sheerana.

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *