Słuchawki AKG K712 PRO recenzja, test, opinia

Oczywiście, kiepski zestaw słuchawek nie ma racji bytu w tej pracy. Tanie konstrukcje zamknięte z mogą być w porządku, ale do wyłapywania detali. Fakt, że mają minimalny wyciek jest praktyczną zaletą, zwłaszcza przy nagrywaniu. Jednak jeśli masz zamiar podejmować za pomocą słuchawek kluczowych decyzji w miksie, to naprawdę potrzebujesz dobrych, otwartych słuchawek. I nowy model AKG K712 Pro jest dokładnie do tego zaprojektowany.

Wydobyć szczegóły

Dla każdego, kto zna K702, K712 Pro nie oferuje niespodzianek dźwiękowych. To, co dostajesz tutaj, to zestaw słuchawek, które pozwolą Ci usłyszeć wszystkie szczegóły w miksie z dokładnym bilansem częstotliwości.

Przejściowa reakcja jest dobra, podobnie jak poczucie obrazu i świadomość przestrzenna – jest to całkowicie otwarty i przewiewny dźwięk. K712 Pro mają nieco więcej basu niż K702, jednak nie są one w żaden sposób zahipnotyzowane. A ogólnym odczuciem jest to, że widmo częstotliwości reprezentowane przez K712 Pro jest takie, które zarówno zadowoli przypadkowego słuchacza, jak i pozwoli każdemu inżynierowi/producentowi wykopać szczegóły i dokonać ważnych wyborów dotyczących miksowania.

Lekkie i niezwykle wygodne K712 Pro są słuchawkami, które nadają się do rozszerzonych sesji odsłuchowych i można na nich polegać, aby dać Ci dokładną reprezentację Twojego miksu.

Komfort noszenia

Wygoda była ewidentnie kluczowym aspektem przy projektowaniu tych słuchawek. Wyraźnie widać to po samoregulujących się elementach, które miały najwyższy priorytet w tym przedsięwzięciu. Uczucie bezpieczeństwa podczas dłuższych sesji odsłuchowych, przy jednoczesnym uniknięciu zwykłego zmęczenia i dyskomfortu, które może gromadzić się w świątyni i innych częściach głowy. Przyznam, że rozmiar samych słuchawek jest trochę niefortunny, gdyż jest to duża konstrukcja, która opiera się na szczęce. Poza tym, można powiedzieć, że te słuchawki zostały świetnie wykonane.

Akcesoria

K712 Pro wyposażone są w 3 metrowy spiralny kabel, chociaż istnieje tradycyjna alternatywa o tej samej długości. Oba są podłączone do słuchawek poprzez typowe złącze mini-XLR AKG. Na drugim końcu każdego kabla znajduje się gniazdo 3,5 mm, które można zwiększyć do 6,35 mm za pomocą odpowiedniego adaptera. W zestawie znajduje się również aksamitna torba na słuchawki, chroniąca Twoją nową inwestycję przed gromadzeniem się brudu i kurzu. Te drobne elementy są całkiem solidne i wygodne, ale spodziewałem się nieco więcej od producenta, biorąc pod uwagę przedział cenowy, do którego wpadają te słuchawki.

AKG K712 Pro oferują przyjemne i uczciwe doznania dźwiękowe, z dobrze zbalansowaną charakterystyką częstotliwościową pozwalającą na ogarnięty miks i mastering. Ponadto oferują również nieznaczne wzmocnienie tonów niskich, które jest ciekawym dodatkiem, na pewno zaimponują entuzjastom hi-fi, którzy lubią swoją muzykę ciepłą i wciągającą, a nie zimną i kliniczną. Rozdzielczość przestrzenna również otrzymuje najwyższe noty. Krótko mówiąc, trudno jest wskazać cokolwiek, na co można by się skarżyć.

Sprawdź aktualną cenę na AKG K712 Pro
 

Post Author: Michał

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *