Ukulele koncertowe – wszystko co musisz o nim wiedzieć

Jesteś gotów na zakup nowego ukulele? Większość ludzi woli kupować ukulele koncertowe, ponieważ są to standardowe ukulele, łatwe do nauki. Ale pytanie, które się tutaj pojawia, brzmi “co to właściwie jest to ukulele koncertowe”. Tutaj postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące tego instrumentu.

Kupowanie nowego ukulele może być wyzwaniem dla niektórych osób, zwłaszcza takich, które nie mają wcześniejszego doświadczenia w zakupach ukulele. Tak więc dla takich osób przygotowaliśmy mały przewodnik. W tym przewodniku skupimy się na ukulele koncertowym i jego określonych cechach.

Co to jest ukulele koncertowe?

Koncertowe ukulele jest jednym z czterech podstawowych typów ukulele oraz drugim najmniejszym w rozmiarze. Najmniejsze ukulele to ukulele sopranowe i jest odpowiednie dla początkujących. Ukulele koncertowe jest o jeden stopień większe niż ukulele sopranowe, z długością skali około cala dłuższą i szerszą szyjką. Ze względu na jego większy rozmiar, jest również cięższe i produkuje pełniejszy dźwięk z ciepłym tonem.

Jeśli chodzi o progi to ukulele koncertowe ma od 15 do 20 progów. Ukulele koncertowe jest zalecane dla dorosłych początkujących z większymi dłońmi, aby zapewnić doskonały chwyt na strunach.

Rozmiary ukulele

Rozmiar ukulele koncertowego

Rozmiary ukulele różnią się, w zależności od rodzaju ukulele. Różne rozmiary ukulele wytwarzają różne dźwięki. Ukulele koncertowe jest nieco większe niż sopranowe. Dzięki większemu rozmiarowi ma ono pełniejszy ton i tworzy bogatszy dźwięk.

Standardowy rozmiar ukulele koncertowego to ok. 23 cale (58 cm). Jest nieco większe niż ukulele sopranowe, które ma zazwyczaj 21 cali (53 cm) długości. Największy ukulele, ukulele basowy, ma około 30 cali (76 cm).

Większe ukulele posiada większy dźwięk, wytwarza więcej rezonansu i obniża częstotliwość. Z tego powodu największy ukulele został nazwany basowym, ponieważ ma bardziej basowy dźwięk niż mniejsze ukulele.

Jak nastroić ukulele koncertowe

Strojenie ukulele jest problematyczne dla wielu nowych ukulelistów. Chociaż rozmiary różnych typów ukulele różnią się, są one dostrojone podobnie. Możesz użyć kołków strojeniowych lub tunera, aby dostroić struny każdego ukulele lub gitary. Standardowe strojenie dla ukulele koncertowego to G-C-E-A.

Inne ukulele takie jak sopranowe i tenorowe mają takie samo strojenie. Jednak strojenie ukulele barytonowego przypomina nieco bardziej gitarę. E-A-D-G-B-E to standardowe strojenie gitary, podczas gdy strojenie ukulele barytonowego to D-G-B-E. Brakuje pierwszych dwóch akordów E i A, ponieważ gitara posiada 6 strun, a ukulele jedynie 4.

Najlepsze ukulele koncertowe

Chociaż liczy się rodzaj ukulele, niektórzy uważają, że marka również ma znaczenie. Bez wątpienia ma ona znaczenie, ale najważniejsze jest to, jakiego typu ukulele używasz i jaki jest Twój pożądany dźwięk. Jednak dla Twojej satysfakcji, oto kilka najlepszych modeli ukulele, które profesjonalni gracze ukulele lubią kupować.

Arrow MH10 ok. 219 zł

Ukulele koncertowe Arrow MH10

Mahoniowe ukulele koncertowe od marki Arrow to korzystne połączenie jakości w stosunku do ceny. Charakteryzuje się nienaganną intonacją, wytrzymałością, wysoką jakością wykonania oraz precyzją wykończenia. Dostarczany w zestawie z grubym, nylonowym pokrowcem.

Ortega RU5 ok. 249 zł

Ukulele koncertowe Ortega RU5

Ukulele od Ortegi oferujące ciepłe, przyjemne i bogate brzmienie. Wykonane zostało z najwyższej jakości materiałów z zachowaniem wysokich standardów lutniczych. Instrument posiada świerkowy top oraz mahoniowy bo i tył. Dzięki temu posiada jasne i wyraźne brzmienie jest bardzo wytrzymałe.

Harley Benton UK-12C ok. 135 zł

Ukulele koncertowe Harley Benton UK-12C

Korpus oraz gryf UK-12C został wykonany z drewna lipowego, przez co ukulele to posiada doskonałe właściwości akustyczne. Układ oraz miękkość strun sprawia, że ręka nie odczuwa zmęczenia. Ukulele Harley Benton brzmi ciepło i bardzo hawajsko. Sprzedawane w zestawie z pokrowcem.

Flight NUC310 ok. 319 zł

Ukulele koncertowe Flight NUC310

NUC310 to świetnie wykonane ukulele koncertowe. Charakteryzuje się ciepłym, wyraźnym i donośnym brzmieniem. To ukulele, który dzięki precyzyjnemu wykończeniu, lutniczej precyzji oraz nienagannej intonacji sprawdzi się zarówno u profesjonalisty, jak i osoby poszukującej pierwszego ukulele. Dostępne z solidnym pokrowcem oraz broszura z akordami.

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *