Yamaha CGX102 – Recenzja

Instrumenty klasyczne Yamaha z serii CGX to prawdziwe perełki wśród przystępnych cenowo gitar klasycznych. Każdy z modeli tej serii wyposażony został w unikatowe rozwiązania, które pozwoliły na połączenie doskonałego brzmienia z niską ceną.

Nie inaczej jest w przypadku modelu Yamaha CGX102, który oferuje użytkownikowi nie tylko ciepłe, klasyczne brzmienie, płynące z pudła, ale także doskonałej klasy elektronikę, która wydobywa z drgania konstrukcji wszystkie niuanse. Układ drzemiący w świerkowym pudle składa się z dwóch elementów – preampu System68 oraz przetwornika ART 1way Pickup.

Posłuchaj brzmienia gitary Yamaha CGX102 na naszym kanale:

Wpięty do wzmacniacza lub interfejsu instrument pozwala na uzyskanie kontroli nad dwoma parametrami – Volume i Tone. Na pokładzie znajdziemy także wbudowany, precyzyjny tuner chromatyczny. Podstrunnica gitary wykonana została z palisandru, zaś boki, tył oraz gryf w najlepszej selekcji nato.

Yamaha CGX102 to prawdziwy rarytas dla każdego wielbiciela klasyki oraz wszystkich tych, którzy pragną nagłośnić lub nagrać swój instrument bez obawy o utratę jego charakterystyki brzmieniowej.

Post Author: Oliwia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *