Alesis Recital Pro – najtańsze pianino cyfrowe do nauki

Prawdziwa w pełni ważona klawiatura

Alesis Recital Pro to 88 klawiszowe cyfrowe pianino. W przeciwieństwie do niektórych tańszych pianin cyfrowych w tym przedziale cenowym, posiada on bardzo czułe, w pełni ważone, młoteczkowe klawisze, podobnie jak klawisze w pianinie akustycznym.

Czułość klawiatury może być ustawiona na jeden z trzech poziomów, aby dostosować się do preferencji osób z cięższym lub lżejszym sposobem gry. Można ją również ustawić na wyświetlanie stałej czułości, bez względu na to, jak mocno lub jak delikatnie naciskasz klawisze. Dodatkowo posiada pełną polifonię i jest w stanie wyprodukować do 128 dźwięków jednocześnie. Alesis Recital Pro podobnie jak inne profesjonalne cyfrowe pianina ma pełnowymiarowe klawisze, i mimo to jest zaskakująco lekki bo waży zaledwie 11 kg.

Własny wbudowany system nagłośnienia

W przeciwieństwie do niektórych klawiatur, nie trzeba go podłączać do wzmacniacza lub systemu stereo, aby go usłyszeć. Po obu stronach górnego panelu znajdują się dwa głośniki, 20W przetworniki niskotonowe i 10W głośniki wysokotonowe. Dzięki mocnemu systemowi nagłośnienia, można rywalizować z głośnością akustycznego pianina.

Wolisz ćwiczyć w ciszy? Recital Pro posiada 1/4″ gniazdo słuchawkowe (stereo) na tylnym panelu, które wycisza głośniki pokładowe po podłączeniu do niego słuchawek.

Liczba dźwięków, które może wytworzyć to pianino cyfrowe, jest jednym z obszarów, w których naprawdę przekraczają możliwości pianina akustycznego. Recital Pro zawiera dwanaście różnych brzmień, które zostały opracowane przez Alesis. Oprócz dwóch różnych akustycznych dźwięków fortepianu (regularnych i jasnych), otrzymujemy również pianino elektryczne, wibrafon, organy (typu hammond), organy kościelne (podobne do dźwięków organów piszczałkowych), klawesyn, syntezator (brzmieniowo podobny do syntezatora grającego we wstępie piosenki Van Halen’a „Jump”), instrumenty smyczkowe oraz akustyczne i elektryczne brzmienia gitar basowych.

Sterowanie i funkcje

Tryb warstwowy

W Alesis Recital Pro znajduje się również kilka dodatkowych elementów. Jednym z nich jest tryb warstwowy. Za jego pomocą możesz wybrać dwa unikalne brzmienia w tym samym czasie, a pianino nałoży je razem.

Split

Kolejnym niesamowitym elementem jest tryb Split. W tym trybie możesz podzielić klawiaturę na dwie części, jedno brzmienie odtwarzać w lewej ręce, a drugie w prawej ręce.

Lesson

Po naciśnięciu przycisku Lesson tryb lekcji zostaje włączony. Niezwykle pomocny komponent dla nauczycieli gry na pianinie. Rozdziela konsolę na dwie sekcje z tym samym brzmieniem i wysokością dźwięku.

Metronom

Tryb w którym prędkość metronomu można zmieniać w zakresie 30 i 280 BPM, co jest tym bardziej niż wystarczające na wszelkie potrzeby.
Wbudowany transposer, który można ustawiać półtonami maksymalnie do 1 oktawy w dół lub górę
Tryb nagrywania umożliwia nagrywanie melodii do wewnętrznej pamięci i odtwarzanie jej później. Niestety tylko 1 ścieżka może być nagrana jednocześnie.

Podsumowanie

Alesis Recital Pro dzięki temu że posiada wiele funkcji, za które je pokochasz staje się świetnym pianinem cyfrowym dla początkujących i bez względu na to, dlaczego dokonujesz tego zakupu, Alesis daje Ci możliwości do osiągnięcia własnego sukcesu.

Ten model zapewnia wszystko, co może zaoferować przystępne cenowo cyfrowe pianino. Dzięki w pełni ważonej klawiaturze daje odczucie grania na prawdziwym pianinie akustycznym.

Jeśli szukasz taniego instrumentu do nauki i jednocześnie zależy Ci na komforcie i dobrej jakości wykonania to ten model jest dla Ciebie idealny.

Sprawdź aktualną cenę na Alesis Recital Pro

Post Author: Michał

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *