Ile kosztuje ukulele? Przewodnik po cenach ukulele

Ze względu na ogromną popularność ukulele, trudno jest się samodzielnie przebić przez te wszystkie rodzaje i modele, które są obecnie dostępne na rynku i określić, jaka jest jedna, najlepsza cena za ukulele. Specjalnie dla Ciebie przeanalizowaliśmy najpopularniejsze modele na rynku i sprawdziliśmy ile kosztuje ukulele odpowiednie dla początkującego, zaawansowanego i profesjonalnego ukulelisty. Mamy nadzieję, że nasz przewodnik rozjaśni Twoje wszelkie niejasności związane z cenami ukulele. 

Ile kosztuje ukulele?

Ceny ukulele dla początkujących

Początkującym sugerujemy przeznaczyć na ukulele 150-250 zł. Jest to przedział cenowy, w którym można znaleźć dobrej jakości ukulele dla początkującego, które dodatkowo nie jest zbyt drogie. Więc jeśli jakimś cudem nie będziesz chciał/a dalej na nim grać zakup ten z pewnością nie obciąży zbytnio Twojego konta. Początkującym polecamy szczególnie ukulele sopranowe, ponieważ mają one bardzo przyjemne, delikatne brzmienie, które z pewnością wystarczy do momentu, gdy będziesz chciał się dalej rozwijać.

Harley Benton UK-11C Brown (cena ok. 149 zł)

Harley Benton UK-11C Brown

Akustyczne ukulele sopranowe, stanowiące doskonały instrument muzyczny zarówno do akompaniamentu i gry solowej. Stosunkowo niska akcja strun, ich miękkość oraz precyzyjnie wydzielone progi sprawiają, że gra na instrumencie nie męczy ręki, a harmoniczny strój nawet na wyższych tonach daje pełne zadowolenie z muzykowania.

Kala Color Chord LTP (cena ok. 177 zł)

Kala Color Chord LTP

Zestaw startowy Kala’s Color Chord z ukulele sopranowym sprawi, że od razu zagrasz piosenki! Istnieją trzy sposoby nauki: możesz skorzystać z aplikacji Kala Ukulele, lekcji online lub przewodnika szybkiego startu dołączonego do pakietu. Wystarczy podążać za strzałkami, aby rozpocząć odtwarzanie utworów już dziś.

Arrow MH10 Mahogany PLUS (cena ok. 208 zł)

Arrow MH10 Mahogany PLUS

Ukulele Arrow MH-10 to obecnie najlepszy wybór dla każdego, kto poszukuje wysokiej jakości instrumentu w przystępnej cenie. Wykonane z mahoniu ukulele koncertowe marki Arrow to propozycja o niezwykle korzystnym stosunku ceny do jakości.

Ile kosztuje ukulele dla średnio zaawansowanych

Średnio zaawansowanych ukulelistom sugerujemy odłożyć na zakup ukulele ok. 250-500 zł. W tej cenie możesz dostać modele wykonane z szlachetniejszych gatunków drewna, czy z wbudowaną elektroniką. Ogólnie rzecz biorąc, w tym przedziale cenowym znajdziesz już przyzwoite ukulele koncertowe, tenorowe i barytonowe. Takie ukulele będą odpowiednie dla większości graczy hobbystów, lub dla tych, którzy używają ukulele jako instrumentu dodatkowego. Mogą być odpowiednie zarówno do występów na żywo, jak i do nagrywania.

Ars Nova UA-24M (cena ok. 251 zł)

Ars Nova UA-24M

Świetnie wykonane ukulele koncertowe oferujące dźwięczne, donośne brzmienie o złożonym charakterze. Ukulele Ars Nova UA-24M Concert wykonane zostało z egzotycznego drewna sapele, które sprawia, że instrument odznacza się przepięknym, naturalnym designem.

Flight NUT310 (cena ok. 449 zł)

Ukulele tenorowe o ciepłym brzmieniu i nieskazitelnej intonacji. Łatwe w utrzymaniu, dobre jakościowo i idealne nie tylko na początkujących, ale także dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją kolekcję ukulele.

Makala MK-TE (cena ok. 479 zł)

Linia Makala Classic to po prostu najlepsze ukulele klasy podstawowej na rynku. Z fantastycznym brzmieniem i vintage’owym wyglądem, linia Makala Classic przedstawia świetny stosunek jakości do ceny. Makala MK-TE to ukulele tenorowe o naturalnym wykończeniu.

Ceny zaawansowanych i profesjonalnych ukuleli

Dla zaawansowanego gracza lub kogoś, kto rozważa zakup profesjonalnego modelu, tylko niebo jest granicą. Personalizowane ukulele, oryginalne wykończenia, najlepsza elektronika czy też nietypowe modele, wybór jest ogromny. Kiedy szukasz profesjonalnego modelu, najprawdopodobniej już wiesz, czego potrzebujesz i co lubisz. Trzeba więc raczej znaleźć to, co najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom – i mieć nadzieję, że nie będzie to zbyt drogie!

Luna Uke TAPA (cena ok. 883 zł)

Luna Uke TAPA

Elektroakustyczne ukulele koncertowe, urzeka swoją estetyką i ogromną wszechstronnością. Charakteryzuje się charakterystycznym dla firmy Luna designem, klasycznym zestawem drewna tonalnego, autentycznym koncertowym korpusem i czułą elektroniką.

Ibanez UICT10 BK (cena ok. 1 099 zł)

Ibanez UICT10 BK

Nietuzinkowe i charakteryzujące się unikatowym designem ukulele tenorowe. Ibanez UICT10 BK wykonano z doskonałej selekcji świerku i okoume oraz wyposażono w elektronikę Ibanez AEQ2UT wiernie oddającą każdy niuans związany z jego brzmieniem.

Kala U-Bass Striped Ebony (cena ok. 2 799 zł)

Kala U-Bass Striped Ebony

Elektroakustyczne ukulele basowe. Wykonane z najwyższą starannością, przy wykorzystaniu bardzo dobrych materiałów. Doskonały wybór dla osób poszukujących czegoś nowego w ukulele.

Ortega OUBJ100-SBK (cena ok. 1 499 zł)

Banjolele Ortega OUBJ100-SBK

A może banjolele? To od Ortegi charakteryzuje się unikalnym brzmieniem oraz nowym, świeżym wyglądem. Wykonane z wyselekcjonowanych materiałów, z chromowanym osprzętem jest świetnym instrumentem dla muzyków poszukujących nowych, interesujących brzmień. 

Podsumowanie

Jak widzisz nie ma jednej uniwersalnej “dobrej ceny” ukulele dla wszystkich. Każdy ukulelista, początkujący, zaawansowany czy też profesjonalny oczekuje od swojego ukulele czegoś zupełnie innego.

Znalezienie najlepszego ukulele dla Ciebie nadal sprawia Ci trudności? Potrzebujesz porady lub wskazówek dotyczących zakupu ukulele? Pisz śmiało poniżej w komentarzach chętnie pomożemy znaleźć Ci twoje wymarzone ukulele w przystępnej cenie.

Post Author: Anna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.