Jaki mikser wybrać dla początkującego Dj-a

Coraz więcej młodych (ale nie tylko młodych) osób chciałoby spróbować swoich sił jako DJ. Oprócz fascynującego doświadczenia muzycznego, na późniejszych etapach życia, może to stanowić doskonałe źródło dodatkowego dochodu. Żeby jednak można było na poważnie pomyśleć o rozwoju w tym kierunku, trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni mikser dj dla początkujących. Jaki będzie odpowiedni dla początkującego adepta tej dziedziny? 

Po co DJ-wi mikser?

Jeżeli chodzi o zakup miksera dla muzyka rozpoczynającego swoją przygodę – warto, żeby nie było to urządzenie zbytnio rozbudowane (mikser dj). Z założenia, mikser jest narzędziem, które ma na celu umożliwienie podłączenia określonych sygnałów do jednego wspólnego miejsca. Te sygnały to np. muzyka z telefonu, bądź też odtwarzacza muzyki. Mikser kumuluje te wszystkie sygnały i pozwala je ze sobą łączyć. Jego brak sprawi, że nie będziesz w stanie dosłownie nic zrobić.

mikser dj dla początkujących

Im więcej wejść (tak zwanych kanałów), tym oczywiście więcej możliwości zabawy dźwiękiem. Rozpoczynając naukę miksowania, wystarczy, że zaopatrzysz się w prostą maszynę, posiadającą od 2 do 4 wejść. To już sprawi, że bez problemu połączysz dwa utwory.

Im droższy sprzęt, tym oczywiście będzie miał on więcej funkcji, takich jak np.:
  • Line Fader – suwak regulujący głośność kanału,
  • Crossfader – suwak, umożliwiający miksowanie dźwięków z dwóch kanałów,
  • Equalizer – pokrętło dające możliwość wyszczególniania określonych fragmentów dźwięków, albo pozbycie się ich,
  • Gain – umożliwia dostosowanie mocy sygnału.

Na początkowym etapie, podstawowa wersja w zupełności ci wystarczy.

Jaki mikser wybrać?

Rynek jest niezwykle rozbudowany, jeżeli chodzi o wybór sprzętu, ale siła naprawdę tkwi w prostocie i warto na początek, żebyś zaznajomił się z jak najmniej skomplikowanym sprzętem. Mikser dj dla początkujących – dobrym przykładem może być tutaj np. Behringer VMX100USB mikser DJ. Oprócz dwóch kanałów, posiada on rozwinięty zestaw oprogramowania czy też chociażby wbudowany interfejs USB. Współpracuje również z komputerem PC lub Mac bez konieczności instalowania sterowników. Czego chcieć więcej?

Behringer VMX100USB mikser DJ

Alternatywą może też być tutaj Numark M101 Black, który poza dwoma kanałami ma też np. wbudowany korektor, dający sposobność poprawienia brzmienia. M101 może być montowany w stojaku i charakteryzuje się legendarną wytrzymałością klasy przemysłowej firmy Numark. Jeśli jesteś DJ-em w ruchu i potrzebujesz solidnej, niezawodnej dwukanałowej wydajności, nie szukaj już dalej 😉

Numark M101 Black

Nie sposób nie wspomnieć tutaj również o nieco bardziej rozwiniętym kontrolerze midi Allen & Heath Xone K2 oraz mikserze DJ-owskim Allen & Heath Xone 23C. Oba te sprzęty są już tutaj nieco bardziej rozbudowane, ale nadają się do każdego typu oprogramowania, a także dają możliwość łatwego przełączania kanałów i wyraźniejsze efekty dźwiękowe.

Allen & Heath Xone 23C mikser dj dla początkujących

Xone K2 posiada otwartą architekturę. Wszystkie kontrolki dają się dowolnie zaprogramować. Wszelkie elementy kontrolne są naturalnej wielkości oraz posiadają wysoką czułość oraz rozdzielczość, oferują dokładną i natychmiastową reakcję. Xone 23c oferuje możliwość korzystania z dobrodziejstw cyfrowego DJ pracując na konwencjonalnym kompaktowym mikserze. Posiada miękkie podświetlane przyciski sterujące, światłowodowe mierniki poziomu sygnału oraz nową charakterystyczną płytę czołową.

Post Author: Anna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *