Keyboard dla dzieci – ranking najlepszych instrumentów w 2023

Keyboard to niezwykle popularny instrument, który może wprowadzić najmłodszych w świat muzyki. Jest niedrogi, bardzo funkcjonalny i nie zajmuje wiele miejsca. Pomaga obyć się z pierwszymi dźwiękami i akompaniamentem, a nawet tworzyć własne utwory. Przeczytaj nasz ranking i sprawdź, jakie keyboardy dla dzieci polecane są przez ekspertów z naszego sklepu muzycznego – przedstawiliśmy nasze propozycje dla przedszkolaka, dziecka w wieku szkolnym i nastolatka.

Czy keyboard to dobry instrument dla dziecka?

Keyboard to idealny instrument do nauki dla dziecka. Jest lekki, fajnie wygląda i nie zajmuje wiele miejsca. Jako instrument elektroniczny jest też niezwykle funkcjonalny. Pozwala dostosować barwę dźwięku i jego głośność za pomocą prostych w obsłudze potencjometrów i przycisków. Po opanowaniu gry na keybordzie, przesiadka na pełnowymiarowe pianino, fortepian, a nawet organy będzie dla dziecka łatwiejsza.

keyboard dla dzieci ranking

Keyboard do nauki dla dziecka – na co zwracać uwagę?

Decydując, jaki keyboard do nauki dla dziecka będzie najlepszy, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Jeśli chcesz kupić dobry instrument, szukaj poniższych cech:

  • Przyjemne brzmienie. Jeśli dziecko ma chętnie uczyć się gry, dźwięk płynący z instrumentu musi być przyjemny. Najlepiej wybrać model, który pozwala na włączenie dodatkowych efektów i różnych barw. Polecamy przede wszystkim keyboardy polifoniczne, które zapewnią najwięcej frajdy
  • Intuicyjna obsługa. Niektóre keyboardy dla profesjonalistów są pełne przełączników i przycisków. Na pierwszy instrument lepiej wybrać coś prostszego, tak by dziecko szybko nauczyło się wykorzystywać możliwości sprzętu. Dla starszej pociechy lub nastolatka można pokusić się o rozbudowany sprzęt, który zachęci do eksperymentowania z dźwiękiem
  • Funkcjonalność. Polecane przez nas keyboardy dla najmłodszych dzieci mają wbudowane programy edukacyjne, które pomogą w opanowaniu gry i samodzielnych ćwiczeniach. Instrumenty dla starszaków to między innymi dynamiczne klawisze, możliwość połączenia z PC i wiele innych
  • Atrakcyjny wygląd. Chociaż wygląd nie jest najważniejszy, warto kupić instrument, który jest estetyczny i podoba się dziecku – to zachęci je do nauki i systematycznych ćwiczeń

Bogatszy o tą wiedzę jaki powinien być idealny keyboard dla dzieci, zapraszamy na ranking

Jaki keyboard będzie najlepszy dla przedszkolaka?

Dla małych dzieci najlepiej jest wybrać keyboardy typu mini, które mają atrakcyjny design i wbudowane utwory do nauki. Przykładem może być Casio – keyboard dla dzieci model SA 51, który oferuje aż 100 barw dźwięku i 50 rytmów. Wypróbowany zarówno przez rodziców jaki i dzieci, doceniony przez oboje przede wszystkim za swoją jakość i brzmienie. Zasilany bateriami lub z zasilacza, waga 1 kg, wymiary 446 x 208 x 51 mm.

Sprawdź cenę i dostępność Casio SA 51

Ciekawą propozycją dla najmłodszych muzyków jest także Yamaha PSS-F30. Instrument ma klawiaturę zaprojektowaną specjalnie z myślą o malutkich dłoniach. Biblioteka znanych utworów pomoże dziecku wejść w świat nut i kreatywnego tworzenia dźwięków. Zasilany bateriami lub zasilaczem, waga 1,2 kg, wymiary 506 x 201 x 54 mm.

Yamaha PSS-F30
Sprawdź cenę i dostępność Yamaha PSS-F30

Polecamy też Alesis Harmony 32 – keyboard dla przedszkolaka, który zapewnia optymalny stosunek jakości do ceny. Chociaż jest najtańszy z wymienionych propozycji, zapewnia 300 wysokiej jakości brzmień, które zachęcą dziecko do nauki i ćwiczeń. Do wyboru mamy tradycyjne pianino, a także gitary, perkusje i inne efekty dźwiękowe. Zasilany bateriami lub zasilaczem, waga 1,08 kg, wymiary 559 x 165 x 64 mm.

Alesis harmony 32 - keyboard dla dzieci ranking
Sprawdź cenę i dostępność Alesis harmony 32

Jaki keyboard wybrać dla małego ucznia?

Gdy dziecko rośnie, potrzebuje kolejnych wyzwań i lepszego instrumentu. Dla małego ucznia polecamy modele z pełnowymiarowymi klawiszami. Dzięki temu Twój syn lub córka w wieku szkolnym poczuje się jak prawdziwy kompozytor. Doskonałą propozycję ma firma Yamaha – keyboard dla dzieci PSR-E273 świetnie spełni się jako sprzęt do nauki lub samodzielnych ćwiczeń w domu.

Yamaha PSR E273 black
Sprawdź cenę i dostępność Yamaha PSR E273

Nieco tańsze, ale wciąż doskonałe technicznie instrumenty, to Casio CTK-240 oraz Medeli M331. Oba pozwolą rozpocząć swoją przygodę z muzyką za pomocą odpowiednio 49 lub 61 pełnowymiarowych klawiszy. Co ciekawe, keyboard Medeli zapewnia aż 128-głosową polifonię. To naprawdę dużo jak na instrument z półki cenowej dla początkujących.

Casio CTK 240 - keyboard dla dzieci ranking
Sprawdź cenę i dostępność Casio CTK 240

Jaki keyboard na prezent dla nastolatka?

Nasz ranking prezentujący idealny keyboard dla dzieci zamyka najbardziej wymagający odbiorca. Jeśli naukę gry na keybordzie chce rozpocząć nastolatek, warto zapewnić mu sprzęt taki sam, jak w przypadku osoby dorosłej. Zaawansowany instrument pozwoli uzyskać realistyczne brzmienie najwyższej jakości, a wbudowane oprogramowanie umożliwi połączenie keyboardu z komputerem. Instrument dla nastolatka powinien mieć obszerną polifonię, bogatą bibliotekę brzmień i możliwość odtwarzania akompaniamentu z pendriva. W przystępnej półce cenowej znajdziesz urządzenia, które spełniają te wymagania.

The ONE Light Keyboard white
Sprawdź cenę i dostępność The ONE Light Keyboard

Będzie to na przykład The ONE Light Keyboard prosty wygląd i intuicyjna obsługa połączona z olbrzymim zestawem brzmień. Keyboard ten posiada m.in. 16 instrumentów typu folk, 9 zestawów perkusyjnych, 603 brzmienia perkusyjne, 256 głosów w formacie GM2. Ponadto The One Light posiada klawisze, które podświetlają się zgodnie z zapisem nutowym danego utworu. Rozwiązanie to szczególnie docenią początkujący klawiszowcy.

Casio CT X5000
Sprawdź cenę i dostępność Casio CT X5000

Doskonałą alternatywą do The One Light będzie Casio CT X5000. Przenośna klawiatura doskonała do praktycznie każdego poziomu umiejętności. Posiada rozszerzalną bibliotekę 800 tonów instrumentów, 260 stylów akompaniamentu i podwójny 15-watowy system głośników, co daje nam nieograniczone możliwości eksploracji tonalnej i stylistycznej.

Yamaha PSR SX600
Sprawdź cenę i dostępność Yamaha PSR SX600

Najdroższy, a zarazem zapewniający profesjonalną jakość pracy i unikalne brzmienie, jest keyboard dla nastolatków Yamaha PSR SX600. To instrument, który na pewno przez kilka lat nie znudzi się młodemu kompozytorowi. Zapewni całe mnóstwo funkcji, z których na co dzień korzystają profesjonaliści.

Post Author: Anna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *