Sony MDR-7506 recenzja

Istnieje kilka różnych typów scenariuszy, w których para słuchawek staje się elementem koniecznym. Jednym z przykładów jest podróżowanie. Podróżowanie z parą słuchawek redukujących hałas jest koniecznością, jeśli chcesz mieć spokój i ciszę. Są też sytuacje, w których jakość dźwięku może nie mieć tak dużego znaczenia jak trwałość słuchawek.

Są też oczywiście audiofile, których jedyną troską jest wydobycie najlepszego dźwięku z ich sprzętu. Ale inną kategorią, którą ludzie mają tendencję do ignorowania, są te po stronie produkcyjnej. A jeśli chodzi o produkcję audio, to jedna para słuchawek stała się standardem branżowym: słuchawki Sony MDR-7506.

Znajdziesz je na głowach ludzi w studiach nagraniowych, pracowniach filmowych i ekipach produkcji wideo. Jako osoba, która była w studiach nagraniowych i obecnie zajmuje się montażem dźwięku, pomyślałem, że je wypróbuję. I chociaż lubiłem je do pracy, były pewne aspekty, które sprawiały, że czasami były trochę frustrujące. Ale najpierw porozmawiajmy o tym, kto powinien je kupić.

Sony MDR-7506

Jak są zbudowane?

Mówienie o jakości budowy tych słuchawek jest dla mnie trochę sprzeczne. Ponieważ nawet jeśli lubię 80% tego, co mają do zaoferowania, to pozostałe 20% uczyniłoby je po prostu znacznie lepszymi.

Zacznijmy od tego, co oczywiste. Te słuchawki są prawie w całości wykonane z tworzywa sztucznego. Jest to świetne, ponieważ oznacza to, że są lekkie i nie obciążają Cię podczas przenoszenia ich. Oznacza również, że nie są one tak trwałe.

W zestawie znajduje się miękka torba do przenoszenia, ale to nie wystarczy, aby ochronić je, jeśli wrzucę je do torby. Jednak często zdarzało mi się wrzucać je do torby i mieć nadzieję na najlepsze. Z drugiej strony, nie będą one kosztować tak dużo by żałować, nawet jeśli się złamią.

Składają się one również bardzo kompaktowo, co jest prawdopodobnie moją ulubioną cechą. Samo popchnięcie nauszników w kierunku pałąka daje Ci satysfakcjonujące kliknięcie, które daje Ci pewność, że jesteś gotowy do drogi i choć nadal nie sprawiają wrażenia nie do złamania, stają się tak małe, że są bardzo użyteczne.

Sprawdź aktualną cenę Sony MDR 7506

Słuchawki nie mają żadnego rodzaju pianki z pamięcią pluszową, ale nadal są wystarczająco wygodne, aby ułatwić wykonanie zadania. To prawda, trochę za mocno zaciskają uszy, a czubek mojej głowy czułem, jakby został przyciśnięty podczas dłuższych sesji odsłuchowych. Ale żaden z tych problemów nie wystarczył, abym mógł je zdjąć dla ulgi.

Mimo to, gdyby Sony tylko sprawiło, że nauszniki lub wkładki były trochę bardziej wygodne, nie miałbym na co się skarżyć. Na szczęście nie tylko ja się tak poczułem, co doprowadziło do rozkwitającego rynku na Amazonie, na którym można kupić wkładki uszne z lepszym wyściełaniem. Więc jeśli je zdobędziesz i będziesz chciał przejść ten dodatkowy dystans, masz wiele opcji.

Kabel jest nieodłączalny (więc nie należy go szarpać), ale jest super gruby i wytrzymały. Niemal natychmiast obciąża słuchawki, gdy się je nosi, ale tak jakby mi się to podoba. Powiem, że choć było wygodne, siedząc przy moim biurku, to było to trochę kłopotliwe w użytkowaniu na zewnątrz ze względu na to, że kabel jest ciężki i długi.

Sony MDR-7506

Porozmawiajmy o brzmieniu.

Na początku powiedziałem, że są one uważane za standardy branżowe i na pewno ich kompaktowa konstrukcja ma z tym coś wspólnego, ale to głównie z powodu dźwięku, który wypompowują przetworniki 40 mm. Teraz, jeśli chodzi o produkcję dźwięku, słychać terminy takie jak „płaski” i „neutralny” rzucane bardzo często, a to oznacza, w skrócie, że słuchawki mogą odtwarzać każdą częstotliwość w zakresie częstotliwości (w tym przypadku 10Hz – 20kHZ) na tym samym poziomie ciśnienia akustycznego.

To nie przypadek, że słuchawki Sony były podstawowym narzędziem wśród profesjonalistów przez długi czas. Więc jeśli szukasz słuchawek do profesjonalnego użytku lub jeśli jesteś w tym miejscu, gdzie jesteś gotowy do wejścia w świat high-endu dźwiękowego myślę, że naprawdę pokochasz i będziesz cieszyć się tymi słuchawkami.

Jak się zabrać za kupno słuchawek i jakie słuchawki wybrać?

Post Author: Łukasz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *