Top 5 mikrofonów USB z wbudowanym interfejsem – zestawienie

Nie tak dawno temu, stworzenie udanej kariery wymagało sporego wysiłku by móc tworzyć w domowym studio ponieważ wypełnienie go kilkoma kluczowymi elementami, sprzętu audio, w tym mikrofonu, przedwzmacniacza, interfejsu, itp. było bardzo kosztowne.

Dziś wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to mikrofon z wbudowanym interfejsem USB i to dużo taniej.

mikrofon usb tanie

Nowoczesne mikrofony USB ułatwiły bardziej niż kiedykolwiek dotarcie z głosem do uszu i serca słuchaczy, wykonując wszystkie ciężkie czynności związane z przetwarzaniem dźwięku. W tym artykule opisałem kilka świetnych mikrofonów USB, które w moim odczuciu posiadają funkcje dopasowania do głosu, aby dać dzisiejszemu artyście konkurencyjną przewagę dźwiękową na tym zatłoczonym rynku.

mikrofon usb tanie

Dlaczego warto wybrać mikrofon USB

Zanim przejdziemy do zestawienia, przyjrzyjmy się, co to jest mikrofon USB i dlaczego powoduje, że wielu klientów rezygnuje z połaczenia interfejsów audio + mikrofon.

  • Mikrofon USB jest wygodny – Czy kiedykolwiek chciałeś uchwycić pomysł lub ułożyć kilka ścieżek bez kłopotu z konfiguracją? Mikrofony na usb są do tego idealne. Proste złącze USB i konwersja jakości CD lub lepsza oznaczają, że nie ma żadnych zewnętrznych interfejsów, które trzeba podłączać. Wystarczy podłączyć mikrofon do komputera przez złącze usb i gotowe.
  • Mikrofon USB oferuje zadowalającą jakość dźwięku – To nie pomyłka: niektóre głosy przez mikrofony USB brzmią naprawdę dobrze nawet uznają to profesjonalni realizatorzy.
  • Mikrofony USB są przenośne – bez konieczności użycia interfejsu audio i innych opcji, są idealne do mobilnego nagrywania. Wiele razy, Twój smartfon i kieszonkowy mikrofon to wszystko, czego potrzebujesz.
  • Mikrofony USB są kompatybilne – Smartfony i tablety są potęgą, to jest uzasadnione, że dzisiejszy artysta chciałby uchwycić nieskompresowany dźwięk hi-fi bezpośrednio na swoim urządzeniu przenośnym. Wiele mikrofonów tego typu jest kompatybilnych z urządzeniami iOS oraz Android.
  • Mikrofony USB są przystępne cenowo – wiele mikrofonów USB jest sporo tańszych niż kupno mikrofonu wokalnego i interfejsu oddzielnie. To sprawia, że mikrofony USB jest idealnym rozwiązaniem dla każdego początkującego wokalisty.
novox nc 1 black

Novox NC 1 Black (ok. 299 zł)

Mikrofon Novox NC 1 ma charakterystykę kardioidalną, czyli taką która powoduje, że dźwięk zbierany jest najlepiej, gdy źródło dźwięku jest z przodu. Obracając go będziemy uzyskiwać gorszą jakość dźwięku.

Posiada jeden z najlepszych dźwięków surowych wśród mikrofonów tej kategorii cenowej. Nadaje się najbardziej do nieidealnie akustycznych pomieszczeń, będzie się skupiał na tym co do niego wpada bezpośrednio, a nie na dźwięku odbitym. Oczywiście, gdy w pobliżu będzie inne źródło dźwięku, zostanie ono zarejestrowane, co świadczy o jego dużej czułości.

Przy pracy z tym mikrofonem powinniśmy także wziąć pod uwagę efekt zbliżenia (proximity effect). Czyli im dalej od mikrofonu tym lepiej łapane będą wysokie dźwięki, a im bliżej tym lepiej dźwięki niskie. Nie posiada on odsłuchu, ale w tej kategorii cenowej nie jest on spotykany. Jest idealną propozycją dla osób zaczynających przygodę z Youtubem.

boya by pm700sp

Boya BY PM700SP (ok. 589 zł)

BOYA BY-PM700 to mikrofon pojemnościowy ze złączem USB-C oraz Lightning, który jest kompatybilny z urzędzeniami mobilnymi iOSx oraz Android oraz komputerami MAC oraz PC (posiadającymi złącza USB-C).

Jest to doskonała opcja dla poszukujących mikrofonu podobnego do Blue Yeti

Przełącznik z tyłu pozwala wybrać charakterystykę: dookólną, kardioidalną i dwukierunkową. Mikrofon znajdzie zastowowanie w wielu sytuacjach tj. nagrywanie w domowym studiu, wywiady, połączenia konferencyjne, śpiew, nagrywanie instrumentów, podcasting i inne.

Ten mikrofon rejestruje dźwięk w jakości 16bit/48kHz oferuje kontrolę wzmocnienia, przycisk wyciszania, wyjście słuchawkowe o zerowej latencji (opóźnieniu).   PM 700 ma trwałą metalową konstrukcję, zawiera stojak biurkowy, który może pochylać mikrofon pod różnymi pożądanymi kątami, a także funkcjonalność składania mikrofonu w celu przechowywania i transportu.

Podłącz i nagrywaj- mikrofon jest niezwykle prosty w użyciu.

rode nt usb mini

Rode NT USB mini (ok. 599 zł)

Rode NT USB Mini to awangarda na rynku kompaktowych mikrofonów USB. Przyjmuje legendarną jakość dźwięku Rode’a i pakuje go w proste, uniwersalne opakowanie. Ponieważ jest to mikrofon USB, nie wymaga drogiego zewnętrznego sprzętu do pracy. Wystarczy podłączyć kabel do komputera i jesteś gotowy do pracy. Możesz używać go na dowolnej platformie z każdym większym oprogramowaniem do nagrywania, dzięki wyjściu USB zgodnym z klasą. Możesz korzystać z komputerów Mac, PC aby przesyłać strumieniowo muzykę z publicznością, nagrywać podcasty, wywiady lub muzykę oryginalną.

akg lyra

AKG Lyra (ok. 799 zł)

Mikrofon USB Lyra od AKG jest idealnym mikrofonem do rozpoczęcia kariery podcast lub streamingu. Będziesz przechwytywać krystaliczne wokale z 24-bit/192kHz rozdzielczością dźwięku. Lyra posiada 4 kapsuły mikrofonowe, który pozwala na nagrywanie z czterech różnych charakterystyk kierunkowych.

Dzięki złączu USB, użytkownicy wszystkich poziomów umiejętności mogą nagrywać bezpośrednio do swojego komputera bez zewnętrznego miksera lub interfejsu audio! Podczas pracy można użyć gniazda słuchawkowego 3,5 mm do monitorowania poziomów w czasie rzeczywistym i przełączania chwilowego wyłącznika wyciszenia, aby zapobiec niepożądanym zakłóceniom. Ci, którzy potrzebują wszechstronnego i łatwego w użyciu mikrofonu USB, pokochają mikrofon USB AKG Lyra.

blue yeti studio blackout

Blue Yeti Studio Blackout (ok. 770 zł)

EDIT : (Chwilowo niedostępny na rynku)

Yeti Studio z Blue Microphones jest łatwym w użyciu systemem nagrywania all-in-one. Przechwytuj świetnie brzmiące wokale za pomocą mikrofonu pojemnościowego USB. Yeti posiada trzy opatentowane kapsułki 14 mm, zapewniające cztery przydatne wzorce polarne. Podłącz bezpośrednio do dołączonego oprogramowania PreSonus Studio One Artist DAW poprzez proste połączenie USB. Po czym osłodź wokal za pomocą pakietu iZotope’s Nectar Elements. Blue Microphones Yeti Studio jest idealnym rozwiązaniem dla wokalistów, podcastów, transmisji strumieniowej na żywo i nie tylko.

Post Author: Michał

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *