Top 5 perkusji elektronicznych do ćwiczeń – zestawienie

Jeśli zdecydujesz się na kupno perkusji, może się okazać, że rozpoczęcie od zestawu akustycznego jest po prostu niepraktyczne, czy to z powodu hałasu, ograniczeń przestrzennych, a nawet budżetu. Na szczęście, mamy świetne zestawy elektroniczne, które są przeznaczone dla początkujących do gry przez słuchawki, które zajmują bardzo mało miejsca i na pewno nie wymagają ogromnych inwestycji finansowych.

Na co zwrócić uwagę ?

Jako początkujący, kiedy po raz pierwszy zaczniesz szukać odpowiedniego zestawu perkusyjnego, zalecamy poszukiwanie takiego, aby zawierał co najmniej pięć bębnów i trzy pady talerzy (hi-hat, crash i ride).
Moduł brzmieniowy powinien oferować wejście pomocnicze do podłączenia smartfona lub odtwarzacza muzycznego, abyś mógł improwizować wraz z ulubioną muzyką.

Zwiększając swój budżet, pozwolisz sobie na wejście do świata mocniejszego sprzętu, większej różnorodności i jakości dźwięków, większe możliwości edycji dźwięku, możliwość importowania własnych sampli oraz padów wykonanych z lepszych materiałów.

Profesjonalny zestaw perkusyjny, pozwoli na dostęp do najlepszej technologii. Oznacza to nieograniczone możliwości edycji, bardziej naturalne odczucia podczas gry. Takiego zestawu z powodzeniem możesz używać zarówno w domu jak i na scenie czy w studio. Parametry można zmieniać w ciągu kilku sekund, bezpośrednio w module. Nie uwierzysz, jak realistycznie brzmią takie zestawy, jednak ten poziom technologii jest dostępny za wysoką cenę. Niezależnie jakiego zestawu poszukujesz, czy taniego dla początkującego, czy coś ze średniej półki, czy może zestaw do profesjonalnego grania i nagrywania sesji. Przedstawiamy nasz wybór najlepszych elektronicznych zestawów perkusyjnych dla każdego, w tym najlepszych wiodących marek jak Alesis, Roland i Yamaha.

1.  Roland TD 1DMK – (ok. 2569 zł)

Ciesz się świetnymi połączonymi funkcjonalnościami i akustycznymi dźwiękami perkusji Rolanda w przystępnej cenie

Pady: 4x mesh owe tomy/werble, 3x talerze, 1x wieża bębna basowego (podwójna stopa), 1x zintegrowany kontroler pedału hi-hat | Ilość elementów: 10 | Możliwości podłączenia: USB, wejście AUX, wyjście słuchawkowe stereo

 • Szeroki wybór wysokiej jakości dźwięków
 • Przyjemne odczucia z gry z naciągami mesh
 • Ćwiczenie z połączoną aplikacją
 • Minusy : Mało możliwości rozbudowy zestawu

Niezależnie od tego, czy chcesz zostać perkusyjnym bohaterem w zespole, czy po prostu chcesz rozwinąć solidne umiejętności gry na perkusji, TD-1DMK pomoże ci w tym, wspierając techniki zdobyte podczas nauki. TD-1DMK wiernie reaguje na subtelne niuanse Twojej gry – z każdym uderzeniem pałek i wszystkimi wykrytymi dynamikami – wiernie przekazanymi dzięki szybkiemu przetwarzaniu i autentycznym dźwiękom akustycznym modułu TD-1. W miarę doskonalenia moduł TD-1 podąża za Tobą, odzwierciedlając Twoją doskonałą technikę i ekspresję. W naciągach siateczkowych dla werbla i tomu można regulować naprężeniem i zapewniać mocniejsze „odbijanie” w porównaniu z bębnami, które mają pojedyncze naciągi siateczkowe, co daje wrażenie naturalne, jak najbardziej zbliżone do brzmienia akustycznego.

2. Alesis Nitro Mesh (ok. 1699 zł)

Doskonały zestaw perkusyjny albo budżetowy zestaw do nauki

Pady: 4x mesh owe tomy/werble, 1x wieża bębna basowego, 1x zintegrowany kontroler pedału hi-hat, 3x talerze | Ilość elementów: 40 | Dźwięków: 385 | Możliwości podłączenia: wejście AUX, USB/MIDI, MIDI we/wy, wyjście słuchawkowe/liniowe stereo

Plusy :

 • Świetna cena
 • Prosta zmiana konfiguracji zestawu
 • Pady mesh owe dają naturalne odczucie

Minusy :

 • Brzmienia są trochę sztuczne

Elektroniczny zestaw Alesis Nitro Mesh zawiera 8-calowy werbel z podwójną strefą, trzy 8-calowe jednostrefowe pady meshowe, 10-calowe dwustrefowy crash, dwa dodatkowe jednostrefowe pady na talerze (jeden na hi-hat, drugi na ride’a), kontroler hi-hat oraz kompletny rack na 4 elementy. W zestawie swoje miejsce posiada także kick pad Alesis DMPAD z solidną tłoczoną, stalową obudową, padem jednostrefowym oraz kolcami zapobiegającymi ślizganiu.

Wystarczy kilka uderzeń w wysokiej jakości pady meshowe, aby dowiedzieć się o właściwościach akustycznych zestawu. Moduł posiada 385 brzmień, 40 zestawów oraz 60 akompaniamentów. Zestaw idealnie nadaje się do szybkiej zmiany konfiguracji brzmienia jak i całego zestawu – w tym miejscu moduł ma przewagę nad niemal każdym innym zestawem w tej cenie. Nitro oferuje niesamowitą specyfikację w imponująco konkurencyjnej cenie.

3. Kat KT2 Digital Drumset (ok. 3099 zł)

Pady: 4x gumowe tomy/werble, 1x wieża bębna basowego, 1x zintegrowany kontroler pedału hi-hat, 3x talerze Brzmienia: 500 Możliwości podłączenia: wejście AUX, USB/MIDI, MIDI we/wy, wyjścia słuchawkowe/liniowe stereo

Plusy :

 • Możliwość rozszerzania zestawu o kolejne elementy
 • Szeroki wachlarz brzmień
 • Hardware powinien wytrzymać przez długi okres czasu

Minusy :

 • Brak meshowych padów

KAT2 to wysokiej jakości innowacyjny zestaw perkusji elektronicznej. Rozbudowany moduł, nowoczesne pady oraz niezwykle cichy pad stopy wraz z bijakiem wyróżniają tą perkusję spośród innych dostępnych na rynku. Wszystkie pady są dwustrefowe. Możliwość rozbudowy zestawu o 2 dodatkowe pady. Wszystkie próbki zostały stworzone oraz przetestowane przez profesjonalnych muzyków aby zestaw elektroniczny KAT był bardziej realistyczny i przyjazny niż jakikolwiek inny zestaw w tej półce cenowej.

4. Roland TD-17KV (ok. 4949 zł)

Roland TD-17KV

Zwiększając budżet przeżyjesz perkusyjną przygodę z Rolandem

Pady: 4x siateczkowe tomy/werble, 3x talerze, 1x bezbłędny pedał bębna basowego, 1x zintegrowany pedał kontrolujący hi-hat, Możliwości podłączenia: wyjście słuchawkowe, wejście AUX, USB

Plusy :

 • Solidna konstrukcja
 • Cichy pedał bębna basowego
 • Siateczkowe bębny

Minusy :

 • Skomplikowany interfejs

Rewelacyjny zestaw perkusyjny z serii V-Drums TD-17 marki Roland. Jest to najnowsza generacja perkusji elektronicznych tego producenta i jako pierwsza wyposażona w system SyperNatural. Całkowicie odnowiony moduł daje ogromne możliowści brzmieniowe, modulacyjne oraz pozwala perkusiście w pełni kontrolować i konfigurować swój zestaw. 50 zaprogramowanych, profesjonalnych naturalnych zestawów perkusyjnych.

5. Alesis Strike Pro

Składająca się z 11 części elektroniczna perkusja, która wygląda i brzmi jak coś niesamowicie prawdziwego

Pady: 14” basowy, 12” werbel, 8”, 10”, 12”, 14” tomy, 12” hi-hat, 16” ride i 14” crash | Ilość elementów: 110 | Dźwięków: 1600 | Możliwości podłączenia: wejście AUX, USB/MIDI, MIDI we/wy, slot karty SD, bezpośrednie wyjścia

Plusy :

 • Rzeczywistych wymiarów bębny i pady talerzy
 • Wszystkie pady są dwustrefowe
 • Talerz ride jest trójstrefowy
 • Wydajny, kolorowy 4,3” ekran modułu

Minusy :

 • Pady meshowe wydają się być liche w stosunku do konkurencji

11-częściowy Strike Pro nosi miano flagowego modelu firmy Alesis. Wszystkie pady perkusyjne są dwustrefowe (z wyjątkiem jednostrefowego bębna basowego). Duży pad ride posiada 3 strefy, które pozwalają na oddzielną kontrolę nad centralnym miejscem, łukiem oraz krawędzią.

Elegancki wygląd modułu obejmuje duży kolorowy wyświetlacz 4,3” i fizyczny mikser. Centrala posiada wbudowany silnik efektów, wbudowaną funkcję samplowania, umożliwia nagrywanie oraz edycję audio w czasie rzeczywistym za pośrednictwem wejścia AUX.

Imponujące jest to, że moduł Strike pozwala na sample użytkownika nie tylko do zapętlania czy tworzenia kopii, ale także do rzeczywistego tworzenia na tym zestawie perkusyjnym. Wbudowane sample są bardzo dobrej jakości, a liczba presetów zajmie sporo czasu do pełnego zbadania ich wszystkich.

Strike Pro może nie jest w stu procentach doskonały, ale niewątpliwie jest to kawał sprzętu za te pieniądze. Bądź przygotowany na sporo główkowania w celu dostosowania wszystkich ustawień.

Post Author: Łukasz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *