Top 5 wzmacniaczy gitarowych do 500 zł i 1000 zł

Zakup niedrogiego wzmacniacza do ćwiczeń jest znacznie łatwiejszy, gdy budżet jest nieco bardziej elastyczny. Na tej stronie nie znajdziesz może najlepszych wzmacniaczy gitarowych na rynku, ale na pewno znajdziesz coś niezawodnego co cię zadowoli. Jak zapewne wiesz, istnieją wspaniałe wzmacniacze kosztujące nawet mniej niż 500 zł, ale podwojenie tego budżetu daje o wiele więcej możliwości.

Czy powinieneś kupić wzmacniacz gitarowy do 1000 zł?

Jeśli masz budżet 1000 zł, otwierasz się na nowy poziom w porównaniu do wzmacniaczy do ćwiczeń, które dominują w kategorii poniżej 300 zł. Jasne, wzmacniacze na tej stronie nie doprowadzą domu do ruiny z mocą lub tonem, ale są one dużym krokiem naprzód pod względem wydajności i wszechstronności. Aby był klasyfikowany jako dobry wzmacniacz w tej kategorii, model powinien pokazać dobrą elastyczność tonalną, czy posiada wygodną kontrolę EQ, czy też modelowanie wzmacniaczy i wbudowane efekty. Powinien również mieć wystarczającą moc. W tej kategorii można znaleźć wszystko od 10 watów, aż do 40 watów. To sprawia, że wiele z tych wzmacniaczy nadaje się zarówno do użytku domowego, jak i mniejszych koncertów.

Na poniższej liście znajduje się 5 najlepszych wzmacniaczy, które można kupić do 500 i 1000 zł

Orange Crush 12 (cena ok. 429 zł)

Orange Crush 12 jest jednym z najlepszych wzmacniaczy do ćwiczeń jaki można znaleźć w tak niskiej cenie dokonanej przez jednego z najlepszych producentów wzmacniaczy gitarowych.

Wzmacniacz o mocy 12 watt, posiada wbudowany 3 pasmowy equalizer oraz efekt overdrive. Orange Crush 12, choć dostarcza legendarny dźwięk Orange i posiada kompaktową budowę to jednocześnie jego cena nie zrujnuje twojego budżetu 

Blackstar ID:Core Stereo 10 v3 (cena ok. 529 zł)

wzmacniacz gitarowy do 1000 zł Blackstar ID:Core Stereo 10 v3

Blackstar ma już ugruntowaną pozycję w segmencie budżetowym dzięki imponującym wzmacniaczom lampowym. Tym razem pokazują światu, co są w stanie osiągnąć w segmencie wzmacniaczy cyfrowych.

To niewielkie combo zaskakuje możliwościami i jakością brzmienia. Technologia Super Wide Stereo pozwala otrzymywać porywający ton i niesamowity dźwięk Zaskakuje on czystością, a także dynamiką również przy używaniu wbudowanych efektów. Bez problemu wykręcimy krystalicznie czyste brzmienia oraz mocno przesterowany sygnał.

Szereg innowacyjnych rozwiązań pozwala na przesyłanie sygnału na żywo do smartfona lub zapisywanie nagrywanego materiału bezpośrednio na dysk komputera. W zestawie otrzymujemy również zaawansowane oprogramowanie Architect, z którego mamy dostęp do symulatora kolumn gitarowych Cab Rig Lite.

Marshall MG15GFX (cena ok. 629 zł)

Marshall MG15GFX  wzmacniacz gitarowy do 1000 zł

MG15G jest ucieleśnieniem prostego i świetnie brzmiącego nagłośnienia w niezwykle przystępnej cenie. Masz do wyboru 2 kanały, czysty i przesterowany, które możesz kształtować za pomocą 3-pasmowego EQ. MG15G jest wystarczająco głośny, aby trząść oknami podczas sesji treningowych, podczas gdy jego rewolucyjny design przekonująco emuluje sygnał i odpowiedź wzmacniacza lampowego. Poza tym, MG15G dostarcza Ci wejście liniowe dla odtwarzaczy muzycznych i emulowanych słuchawek i wyjść liniowych.

Mooer Hornet White 30W (cena ok. 649 zł)

To cyfrowe combo gitarowe, charakteryzujące się małymi rozmiarami oraz bardzo intuicyjną kontrolą. Oferuje 9 wysokiej jakości cyfrowych symulacji wzmacniaczy, 3 efekty modulacyjne, efekty delay i reverb, a także 2 tryby działania (Live oraz Preset). Combo Mooer Hornet oparte zostało na 8-calowym głośniku dysponującym 30 watami mocy.

Do dyspozycji użytkownika oddano 9 slotów na własne brzmienia, gniazdo AUX input, bezprzewodową łączność Bluetooth, a także gniazdo słuchawkowe. Hornet Black 30W świetnie sprawdzi się w domu oraz na niewielkich salkach prób. To kompaktowe i lekkie urządzenie, które bez problemu zabierzesz również w podróż.

Fender Champion 40 (cena ok. 899 zł)

Fender Champion 40

Fender szukał czegoś nowego i znalazł starszy projekt, który po prostu działa. Twórcy przenieśli jedne z najlepszych tonów ze swoich legend lampowych, wzięli ten sam projekt kolumny i stworzyli nowoczesny, przystępny cenowo wzmacniacz. Fender Champion 40 potrafi niemal wszystko. Szczególnie jeśli jesteś muzykiem wykonującym muzykę związaną z ograniczonym budżetem. Duża moc na małych koncertach, duży potencjał i bardzo konkurencyjna cena. O co jeszcze można prosić? W porównaniu z innymi modelami w swojej kategorii, niezwykle trudno znaleźć coś, co oferuje tego typu wszechstronność, przynosząc jednocześnie część słynnego dziedzictwa.

Na koniec

Jak już wiesz, możesz sobie kupić bardzo dobry wzmacniacz gitarowy do 1000 zł lub nawet 500zł. Modele, które przedstawiliśmy na naszej liście powyżej, należą do najbardziej popularnych i to, co uważamy za najlepsze opcje na rynku w tej chwili. Rozejrzyj się dobrze, przeczytaj kilka recenzji marek gitarowych i obejrzyj kilka filmów o wzmacniaczach na swojej krótkiej liście. W końcu znajdziesz taki, którego nie możesz odmówić. Powodzenia!

Post Author: Łukasz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *