Top 5 wzmacniaczy gitarowych do 500 zł i 1000 zł

Zakup niedrogiego wzmacniacza do ćwiczeń jest znacznie łatwiejszy, gdy budżet jest nieco bardziej elastyczny. Na tej stronie nie znajdziesz najlepszych wzmacniaczy gitarowych na rynku, ale na pewno znajdziesz coś co cię zadowoli. Jak zapewne wiesz, istnieją wspaniałe wzmacniacze kosztujące mniej niż 500 zł, ale podwojenie budżetu daje o wiele więcej możliwości.

Na poniższej liście znajduje się 5 najlepszych wzmacniaczy, które można kupić do 500 i 1000 zł.

Blackstar ID Core 10 V2 (ok. 469 zł)

Blackstar ma już ugruntowaną pozycję w segmencie budżetowym dzięki imponującym wzmacniaczom lampowym. Tym razem pokazują światu, co są w stanie osiągnąć w segmencie wzmacniaczy cyfrowych.

Blackstar ID Core 10 V2 to multi-narzędzie, które każdy gitarzysta chciałby mieć w swojej sypialni. Z szeroką gamą brzmień, ustawień i efektów, ID: Core 10 V2 spotyka się jako jeden z najbardziej wszechstronnych wzmacniaczy budżetowych można zdobyć w swoje ręce.

Ale poczekaj, to nie wszystko. Imponującym aspektem tego sprzętu, jest również strona oprogramowania dołączona w pakiecie. Ze wzmacniaczem Blackstar otrzymujesz oprogramowanie INSIDER, jak również Presonus’ DAW suite by móc zarejestrować swoją pracę

Orange Crush 12 (ok. 355 zł)

Orange Crush 12 jest jednym z najlepszych wzmacniaczy do ćwiczeń jaki można znaleźć w tak niskiej cenie dokonanej przez jednego z najlepszych producentów wzmacniaczy gitarowych.

Wzmacniacz o mocy 12 watt, posiada wbudowany 3 pasmowy equalizer oraz efekt overdrive.

Orange Crush 12, choć dostarcza legendarny dźwięk Orange i posiada kompaktową budowę to jednocześnie jego cena nie zrujnuje twojego budżetu 

Marshall MG15g (ok. 379 zł)

MG15G jest ucieleśnieniem prostego i świetnie brzmiącego nagłośnienia w niezwykle przystępnej cenie. Masz do wyboru 2 kanały, czysty i przesterowany, które możesz kształtować za pomocą 3-pasmowego EQ. MG15G jest wystarczająco głośny, aby trząść oknami podczas sesji treningowych, podczas gdy jego rewolucyjny design przekonująco emuluje sygnał i odpowiedź wzmacniacza lampowego. Poza tym, MG15G dostarcza Ci wejście liniowe dla odtwarzaczy muzycznych i emulowanych słuchawek i wyjść liniowych.

Fender Champion 40 (ok. 619 zł)

Fender szukał czegoś nowego i znalazł starszy projekt, który po prostu działa. Twórcy przenieśli jedne z najlepszych tonów ze swoich legend lampowych, wzięli ten sam projekt kolumny i stworzyli nowoczesny, przystępny cenowo wzmacniacz. Fender Champion 40 potrafi niemal wszystko. Szczególnie jeśli jesteś muzykiem wykonującym muzykę związaną z ograniczonym budżetem. Duża moc na małych koncertach, duży potencjał i bardzo konkurencyjna cena. O co jeszcze można prosić? W porównaniu z innymi modelami w swojej kategorii, niezwykle trudno znaleźć coś, co oferuje tego typu wszechstronność, przynosząc jednocześnie część słynnego dziedzictwa.

Line 6 Spider V 30 (ok. 880 zł)

Line 6 Spider V 30 jest podstawowym modelem w serii Spider V , ale nie oznacza to, że brakuje mu cech, które mają do zaoferowania jego najwięksi bracia (jak V 60 i V 120). Imponująca gama modeli wzmacniaczy, kolumn i efektów – w połączeniu z systemem głośników o pełnym zakresie częstotliwości – tworzy rozwiązanie typu all-in-one. Jest to po prostu dobre rozwiązanie do ćwiczenia lub przeniesienia rzeczy na wyższy poziom, przy zachowaniu parametrów scenicznych, które nie są wykluczone. Line 6 wygenerowało zwycięzcę w naszych oczach, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że cały pakiet może być Twój za mniej niż 1000 zł.

Czy powinieneś kupić wzmacniacz do 1000 zł?

Jeśli masz budżet 1000 zł, otwierasz się na nowy poziom w porównaniu do wzmacniaczy do ćwiczeń, które dominują w kategorii poniżej 300 zł. Jasne, wzmacniacze na tej stronie nie doprowadzą domu do ruiny z mocą lub tonem, ale są one dużym krokiem naprzód pod względem wydajności i wszechstronności. Aby był klasyfikowany jako dobry wzmacniacz w tej kategorii, model powinien pokazać dobrą elastyczność tonalną, czy posiada wygodną kontrolę EQ, czy też modelowanie wzmacniaczy i wbudowane efekty. Powinien również mieć wystarczającą moc. W tej kategorii można znaleźć wszystko od 10 watów aż do 40 watów. To sprawia, że wiele z tych wzmacniaczy nadaje się zarówno do użytku domowego, jak i mniejszych koncertów.

Na koniec

Jak już wiesz, jeśli masz w kieszeni kwotę 500 czy 1000 zł, możesz sobie kupić bardzo dobry wzmacniacz. Modele, które przedstawiliśmy na naszej liście powyżej, należą do najbardziej popularnych i to, co uważamy za najlepsze opcje na rynku w tej chwili. Rozejrzyj się dobrze, przeczytaj kilka recenzji i obejrzyj kilka filmów o wzmacniaczach na swojej krótkiej liście. W końcu znajdziesz taki, którego nie możesz odmówić. Powodzenia!

(stan cen w artykule na dzień 06.04.2020)

Post Author: Łukasz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *