Co to jest looper gitarowy? Ranking najlepszych looperów w 2024

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak muzycy na scenie tworzą skomplikowane pejzaże dźwiękowe? Odpowiedzią na to pytanie jest tzw. pedał pętli czyli looper gitarowy. Czym więc jest looper gitarowy? To mały gadżet, który przechwytuje i powtarza dźwięk w czasie rzeczywistym, a upraszczając to po prostu nakłada muzykę na muzykę. 😉 Pedał looper może sprawić, że pojedynczy muzyk będzie brzmiał niczym duży zespół. To zupełnie nowa jakość dla muzyków, otwierająca świat kreatywnych możliwości. Dowiedz się jak działa looper gitarowy, jak możesz go wykorzystać czy jaki model podbił nasz ranking. Przygotuj się na to, że będziesz zdumiony potęgą loopingu.

Rodzaje looperów

Pedał pojedynczej pętli – mniej popularny i nagrywa jedną pętlę. Pomaga w dodaniu ekscytującej muzyki do utworu. Pedał wielokrotnej pętli – ma szersze zastosowanie i rejestruje kilka pętli. Układa również pętle jedna na drugiej. Wzbogaca poziom kreatywności i umiejętności graczy. 

looper gitarowy ranking

Co warto przećwiczyć na looperze?

Możesz go używać w dowolny sposób zależnie od poziomu doświadczenia. Zebraliśmy jednak kilka zagrywek, które są najczęściej ćwiczone.

  • Solówki – trzeba będzie nagrać krótkie dźwięki na pedale. Będzie on je odtwarzał i powtarzał tyle razy, ile zechcesz. Gitara będzie grała razem z nim i tak powstanie Twój własny podkład muzyczny.
  • Gra rytmiczna – do gry rytmicznej na gitarze można użyć pętli podkładowych. Prosty podkład będzie działać, aby wytworzyć rytmiczny dźwięk z progresji akordów. Rytmy są w zasadzie mieszaniną części grających siebie nawzajem.
  • Komponowanie – z pomocą loopera możesz pracować nad swoją kreatywnością, poprzez komponowanie muzyki. Pozwala on wypróbować różne brzmienia, najpierw nagrywając, a następnie grając razem z nim.
  • Wykonuj trudne przejścia – looper gitarowy pomaga w pracy nad każdym podstępnym przejściem. 😉 Możesz nagrać szybką frazę i pracować nad nią kilka razy. Możesz rozbijać kawałki i pracować nad nimi krok po kroku, a później łączyć je ze sobą.
  • Rejestrator ćwiczeń – looper może być używany do nagrywania utworów muzycznych do ćwiczeń. Można go wykorzystać do porównania postępów w nauce. W przypadku podkładu ma funkcję przechowywania muzyki i dźwięków.

Najlepszy looper gitarowy w 2023 – ranking

Boss RC 1 - looper gitarowy ranking

Boss RC 1

Najprostszy looper z całej serii RC od marki Boss. Daje całą masę radości oraz świetnie rozwija umiejętności grania czy improwizacji. Prostota i intuicyjność tego loopera sprawia, ze to świetny wybór dla każdego muzyka! Jeden z faworytów naszego rankingu!

TC Electronic Ditto Looper X4

Nowa odsłona genialnego loopera TC Electronic, wyposażona w dwa niezależne kanały o oddzielnej sekcji kontroli. Szalenie inspirujące urządzenie o studyjnej jakości brzmienia oraz najwyższej jakości wykonania.

TC Electronic Ditto Looper X4 - looper gitarowy
One Control MIDI Solo Stereo Loop - looper gitarowy

One Control MIDI Solo Stereo Loop

One Control stara się ciągle słuchać głosów cennych rad nagrywających i występujących artystów, np. takich jak Josh Smith. Doskonała odpowiedź na potrzeby małego kontrolera MIDI pętli stereo loop. Solidna i kompaktowa obudowa, wygodna do integracji z pedalboardem. Emanuje jakością jak wszystkie produkty od one Control. Mocna pozycja naszego zestawienia.

BOSS RC-505 V2

Stacja loopująca wyposażona w inspirujące narzędzia do tworzenia muzyki tu i teraz. Zapewnia moc i elastyczność nowej generacji najpopularniejszemu na świecie looperowi. Idealny zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów. Jak dla nas to zdecydowany nr 1 tego rankingu.

BOSS RC-505 V2 - looper gitarowy ranking

Podsumowanie

Odpowiedź na pytanie czym jest looper gitarowy jest prosta. To zupełnie nowa jakość gry dla gitarzystów. Umożliwia nakładanie warstw, powtarzanie i rozwijanie nowych dźwięków. Pedały loop są obowiązkowym wyposażeniem muzyków wszystkich gatunków ze względu na ich łatwość użycia oraz wszechstronność. Innym rozwiązaniem może być wybór multiefektu gitarowego, który zawiera również looper. Looper wyniesie Twój utwór na nowe wyżyny. Pozwól, aby Twoja wyobraźnia szalała, gdy będziesz korzystać z jego mocy. Jest to narzędzie o nieograniczonym potencjale, które czeka na odkrycie.

Post Author: Anna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *