Gitara klasyczna dla początkujących

Gitara klasyczna to często wybierany instrument przez muzyków, zwłaszcza tych początkujących. Na początku gra na gitarze wymaga sporego zaangażowania i cierpliwości. Z czasem nabierzemy większej wprawy, ciesząc się rozwijaniem naszego talentu. Jak wybrać gitarę klasyczną dla początkujących? No co zwrócić szczególną uwagę? Ile kosztuje gitara klasyczna?

Gitara klasyczna dla początkujących

Początki gitary klasycznej

Warto wiedzieć, że współczesna gitara klasyczna ukształtowana została w Hiszpanii, a jej złoty okres rozwoju przypadł na XIX wiek. Instrument został zaprojektowany przez Antonio de Torresa, który stawiał na duże pudło rezonansowe. Nie bez znaczenia jest wynalezienie belkowania w kształcie wachlarza, co dobrze wpłynęła na jakość i siłę brzmienia gitary. Działalność Torresa była przełomowa w dziejach konstruowania gitar różnego rodzaju.

Gitara klasyczna – cechy

Gitara klasyczna dla początkujących to bardzo dobry wybór. Instrument jest wyposażony w 6 strun, które są pobudzane palcami lub paznokciami muzyka. Trzy struny niskie, basowe, są stworzone z metalowych nitek, owiniętych na nylonowej podstawie. Z kolei trzy struny wysokie, wiolinowe, stworzono z nylony. Wygodniejsze struny sprawiają, że to idealna gitara dla początkujących. Niezwykle ważna jest także przystępna cena takiej gitary. Akordy na niej można grać kostką, zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. 

Jak wybrać gitarę klasyczną dla początkujących?

Gitara klasyczna dla dziecka pozwala nawet najmłodszym muzykom szlifować swoje umiejętności i uczyć się nowych rzeczy. Pomyśleli o tym również konstruktorzy i producenci gitar klasycznych, tworząc je w różnych rozmiarach. Wszystkich rozmiarów gitar klasycznych jest w sumie 5 (pełny 4/4, 7/8, 3/4, 1/2, 1/4) i różnią się one między sobą długością gitary, wielkością pudła rezonansowego oraz ciężarem całej gitary. Wybierając gitarę warto wziąć pod uwagę wiek (wzrost) dziecka, tak aby gra na instrumencie nie sprawiała mu trudności. Poniżej mała ściągawka że wskazówkami jak dobrać rozmiar gitary dla naszego dziecka:

gitara klasyczna dla początkujących rozmiary gitar

Pamiętaj te dane są jedynie przybliżonymi wartościami i w razie wątpliwości najlepiej skontaktować się z działem gitarowym sklepmuzyczny.pl. Pomogą Ci wybrać gitarę skrojoną na miarę Twoich potrzeb 🙂

Ile kosztuje gitara klasyczna?

No cóż jak to zwykle bywa ceny są różnorodne. Najtańsze gitary klasyczne można kupić już za ok. 250 zł. Polecamy jednak zwiększyć budżet do 400-500 zł i postawić na sprawdzone marki, które z pewnością nas nie rozczarują brzmieniem ani wykonaniem. Poniżej klika propozycji sprawdzonych modeli gitar klasycznych dla początkujących.

Valencia VC201 1/4 Vintage Natural

Valencia VC201 1/4 Vintage Natural

cena ok. 403 zł

Gitara klasyczna w rozmiarze 1/4 przeznaczona dla dzieci oraz uczniów szkół muzycznych. Instrument odznacza się wygodnym gryfem ułatwiającym naukę. Charakteryzuje się ciepłym, pełnym brzmieniem.

Admira Alba 1/2

Admira Alba 1/2

cena ok. 591 zł

Gitara klasyczna w rozmiarze 1/2 wykonana z wyselekcjonowanych materiałów. Posiada ciepłe, przyjemne brzmienie. Idealna dla młodych adeptów gry na gitarze. W sam raz na początek muzycznej przygody. 

Prima CG-1 1/2 Green Burst

Prima CG-1 1/2 Green Burst

cena ok. 283 zł

Świetny wybór dla młodych muzyków lubiących odpowiedni stosunek ceny do jakości produktu. Gitary klasyczne z tej serii cechuje wygoda gry, przyjemne brzmienie i miły dla oka design produktu.

Fender ESC80 Educational 3/4 NS WN

Fender ESC80 Educational 3/4 NS WN

cena ok. 498 zł

Bardzo interesująca gitara klasyczna od legendarnej już firmy, starannie wykonana, o atrakcyjnym brzmieniu. W rozmiarze 3/4 sprawdzi się u trochę starszych dzieci. Wykonana ze świerku oraz mahoniu w klasycznym i ponadczasowym designie.

Kremona S58C GG 3/4

Kremona S58C GG 3/4

cena ok. 967 zł

Kremona to pewnego rodzaju firma fenomen z racji tego, że wszystkie modele są produkcji europejskiej, a ściślej mówiąc bułgarskiej. Dlatego też gitary te wyróżniają się niespotykaną w tym przedziale cenowym jakością i wykonaniem. Lity cedr czerwony zapewnia piękne i pełne brzmienie, które zadowoli każdego gitarzystę.

Admira Alba 4/4

Admira Alba 4/4

cena ok. 505 zł

Gitara klasyczna, jeden z podstawowych modeli hiszpańskiej marki Admira. Mimo niewygórowanej ceny, w przypadku tej gitary jakość wykonania jest na wysokim poziomie, dzięki produkcji pod ścisłą kontrolą lutników szkolonych w Hiszpanii. Bardzo lekka, fajnie wygląda, a jeszcze lepiej brzmi.

Yamaha C40

Yamaha C40

cena ok. 904 zł

Świetnie wykonana gitara klasyczna w rozmiarze 4/4, która okaże się najlepszym wyborem zarówno dla osób początkujących, jak i nieco bardziej zaawansowanych gitarzystów poszukujących wysokiej klasy instrumentu w przystępnej cenie. Wykonana z bardzo dobrej selekcji świerku oraz meranti. Połączenie taki gwarantuje nie tylko estetyczny wygląd oraz dużą odporność na uszkodzenia, ale przede wszystkim oferuje jasne, zrównoważone brzmienie. 

Post Author: Anna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *