Gitara dla początkujących, akustyczna czy klasyczna?

Wiele osób marzy o karierze rockowego gitarzysty, ale niestety droga do niej jest długa i niełatwa. Choć dość znacznie może ją ułatwić wybór odpowiedniej gitary do nauki. A jaka ona powinna być? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tym artykule.

Gitara akustyczna czy klasyczna

Wszystko zależy od tego jaki rodzaj muzyki chcemy grać. Gitara klasyczna jak sama nazwa wskazuje nadaje się bardziej do utworów klasycznych. Zaś akustyk lepiej sprawdzi się w repertuarze popularno – rozrywkowym. Nauka na gitarze klasycznej ma kilka sporych zalet z uwagi na swoje nylonowe struny. Brzmi łagodniej i cieplej, a opuszki palców nie bolą, aż tak bardzo jak przy strunach metalowych jakie posiada gitara akustyczna. Nauka na gitarze akustycznej również ma swoje zalety. Ma węższy gryf (jak w gitarach elektrycznych) i gra się na niej akordami.

Wygląd i cena

Wbrew pozorom są to dość istotne kwestie, bo na gitarze, która nam się podoba gra się o wiele chętniej i przyjemniej 😉 Co będzie szczególnie ważne na początkowych lekcjach, kiedy grane przez nas melodie mogą trochę odbiegać od ideału. Kwestia ceny może być jeszcze istotniejsza, gdyż młodzi gitarzyści mają zazwyczaj na początku swojej kariery dość ograniczony budżet.

Sprawdzone gitary na start

Arrow Calma Matt Classic 4/4 (cena ok. 349 zł)

arrow calma matt classic 4/4

Prawdziwy klasyk od Admira. Elegancka gitara o klasycznym kształcie i świetnym brzmieniu w bardzo przystępnej cenie. Absolutny must have jako początkowy instrument.

Fender fa-115 dread pack v2 (cena ok. 559 zł)

fender fa115

Gitara akustyczna z podstawowymi gadżetami ułatwiającymi naukę gry od zaraz.

Fender CD-140SCE Nat WC (cena ok. 1345 zł)

fender cd140

Prawdziwy hit, elektroakustyk od firmy Fender zachwyca swoim mocnym i selektywnym brzmieniem o dużej palecie harmonicznej. W zestawie twarty futerał od Fender. Wymarzony sprzęt na koncerty.

Squier Pack Affinity Stratocaster HSS BSB GB (cena ok. 1469 zł)

Opcja dla początkujących rockmenów – gitara elektryczna w zestawie z wzmacniaczem, o dobrej jakości dźwięku i bardzo przystępnej cenie.

A może coś mniejszego np. ukulele?

Post Author: Łukasz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *