Gitara dla początkujących, akustyczna czy klasyczna?

Wiele osób marzy o karierze rockowego gitarzysty, ale niestety droga do niej jest długa i niełatwa. Choć dość znacznie może ją ułatwić wybór odpowiedniej gitary do nauki. Gitara dla początkujących, jaka ona powinna być? Wybrać akustyka czy gitarę klasyczną? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tym artykule.

Gitara akustyczna czy klasyczna

Wszystko zależy od tego jaki rodzaj muzyki chcemy grać. Gitara klasyczna jak sama nazwa wskazuje nadaje się bardziej do utworów klasycznych. Zaś akustyk lepiej sprawdzi się w repertuarze popularno – rozrywkowym. Nauka na gitarze klasycznej ma kilka sporych zalet z uwagi na swoje nylonowe struny. Brzmi łagodniej i cieplej, a opuszki palców nie bolą, aż tak bardzo jak przy strunach metalowych jakie posiada gitara akustyczna. Nauka na gitarze akustycznej również ma swoje zalety. Ma węższy gryf (jak w gitarach elektrycznych) i gra się na niej akordami.

Wygląd i cena

Wbrew pozorom są to dość istotne kwestie, bo na gitarze, która nam się podoba gra się o wiele chętniej i przyjemniej 😉 Co będzie szczególnie ważne na początkowych lekcjach, kiedy grane przez nas melodie mogą trochę odbiegać od ideału. Kwestia ceny może być jeszcze istotniejsza, gdyż młodzi gitarzyści mają zazwyczaj na początku swojej kariery dość ograniczony budżet.

Sprawdzone gitary na start

Admira Alba 4/4 (cena ok. 478 zł)

gitara dla początkujących Admira Alba 4/4

Prawdziwy klasyk od Admira. Elegancka gitara o klasycznym kształcie i świetnym brzmieniu w bardzo przystępnej cenie. Absolutny must have jako początkowy instrument. Rozmiar 4/4 bardzo lekka.

Kohala KG50N (cena ok. 499 zł)

Gitara klasyczna - Kohala KG50N

Gitara klasyczna w rozmiarze 1/2 dedykowana dla początkujących muzyków. Wykonana została z odpowiednio utwardzonego drewna dla zwiększenia jej wytrzymałości oraz jakości brzmienia. Wyposażona w nylonowe struny oraz pręt do regulacji gryfu – jest instrumentem idealnym dla dzieci rozpoczynających naukę na gitarze. Do zestawu dołączono pokrowiec.

Fender FA-125 Dreadnought SB (cena ok. 519 zł)

gitara dla początkujących Fender FA-125 Dreadnought SB

Doskonała propozycja dla początkujących muzyków oraz osób poszukujących wysokiej jakości gitary akustycznej w przystępnej cenie. Instrument charakteryzuje się ciepłym, wyrazistym brzmieniem oraz wysokim komfortem gry. W zestawie z instrumentem znajduje się dopasowany pokrowiec.

Epiphone Starling Acoustic Player Pack Ebony (cena ok. 789 zł)

Gitara akustyczna Epiphone Starling Acoustic Player Pack Ebony

Gitara akustyczna idealna dla początkujących muzyków poszukujących dobrego instrumentu w świetnej cenie. Tył i boki wykonane zostały z warstwowego mahoniu, a wierzch ze świerku zapewniając trwałość i dobre brzmienie gitary. Na pickguardzie umieszczono charakterystyczną grafikę Starling. Zestaw zawiera: pasek, tuner, 3 kostki i pokrowiec. 

Ibanez PC14MHCE WK (cena ok. 996 zł)

gitara dla początkujących Ibanez PC14MHCE WK

Gitary marki Ibanez to od lat jedne z najczęściej kupowanych instrumentów na rynku muzycznym. Ten elektro-akustyk jest świetnie wykonany, genialnie wygląda, a także posiada osprzęt najwyższej jakości.


A może coś mniejszego np. ukulele lub marzy Ci się drapieżniejsze wiosło – gitara elektryczna?

Post Author: Łukasz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *