Ile kosztuje dobry keyboard? Najlepsze propozycje cenowe na 2023

Dobry keyboard dla każdego może oznaczać coś innego. To, jaki sprzęt będzie dla nas odpowiedni, zależy od naszego doświadczenia, wieku oraz tego, gdzie będziemy na nim grać. Podczas przeglądania oferty sklepów, warto zwracać uwagę na różne parametry. Jaka jest jedna, uniwersalna rada, która sprawi, że wybierzemy dobry keyboard? Ile kosztuje dobry keyboard? Na jaki sprzęt zwrócić uwagę w 2023 roku?

Ile kosztuje dobry keyboard

Dobry keyboard, czyli jaki?

Dobry keyboard jest przede wszystkim dopasowany do naszych potrzeb. Na co zwracać uwagę? Tańsze modele są dobrym wyborem dla młodszych muzyków oraz osób początkujących. Profesjonaliści będą raczej stawiać na droższe, bardziej skomplikowane urządzenia, które dają więcej możliwości grania i rozwoju muzycznego. Im lepsze urządzenie, tym ładniejszy i przyjemniejszy dla ucha dźwięk uzyskamy. Jeśli chcemy często przewozić instrument, warto by był on w miarę lekki i niezbyt duży.

Oprócz tego ważne jest oczywiście żeby wybrać urządzenie, które będzie odpowiednie dla naszego budżetu. Ile kosztuje dobry keyboard? Przedstawiamy urządzenia, które oferują najlepszy stosunek jakości do ceny w zakresach cenowych odpowiednich dla początkujących, średniozaawansowanych oraz profesjonalistów!

Keyboardy w najlepszych cenach na 2023

Keyboard do 1000 zł

Ile kosztuje keyboard dla początkujących? Z pewnością niedużo w porównaniu do profesjonalnych modeli. Yamaha PSS E30 to koszt poniżej 300 zł i jest idealny dla początkujących muzyków. Mniejsza klawiatura jest dopasowana do dziecięcych rączek. Dodatkowo posiada on śpiewnik zaprojektowany tak aby pomóc w rozwoju młodego muzyka.

Yamaha PSS E30

Casio SA-51 to kolejna świetna propozycja dla dziecka – jest to bardzo lekki 32-klawiszowy instrument od sprawdzonej i renomowanej firmy. Doskonały na początek drogi muzycznej. W dodatku keyboard ten kosztuje niecałe 400 zł.

Za to Casio CT-S200 jest już droższym modelem za prawie 800 zł. Ma 61 klawiszy i sprawdza się świetnie nie tylko dla początkujących ale też bardziej zaawansowanych muzyków. Dzięki Trybowi Dance Music każdy może zacząć tworzyć wspaniałą muzykę taneczną. CT-S200 jest także zasilany bateriami – więc możesz go zabrać wszędzie ze sobą!

Casio CT-S200 BK

Keyboard do 2000 zł

Nieco droższym modelem jest Casio CT X700 Set w zestawie ze statywem, który kosztuje ponad 1300 zł. Casio Ct X700 to 61-klawiszowa klawiatura aranżacyjna, która zapewnia Ci swobodę w poruszaniu się po wielu różnych stylach muzycznych – i to niezależnie od tego, czy komponujesz, aranżujesz czy występujesz na żywo. 

Casio CT X700 Set

Idealnym keyboardem do nauki będzie Medeli A-300, który posiada Inteligentny System Uczenia. Udziela nam wskazówek i ocenia postępy. Keyboard ten posiada album z 310 piosenkami z ustawionymi parametrami. W tym stylem, typem, tempem i głosem, na wyciągnięcie ręki. Możesz grać wszystko, od Fly me to the moon po Etiudę Chopina z autentycznym dźwiękiem i pełnym akompaniamentem.

Za to Casio CT-X800 Bundle 2 posiada w zestawie statyw, pokrowiec i siedzisko. Sprawdzi się więc na wyjazdy. Model CT-X800 to wiele rytmów, brzmień i nowy moduł brzmieniowy AiX. Dzięki dodatkowym możliwościom, takim jak wejście USB, pokrętło pitch bend czy kontroli rytmu Synchro Stop, CT-X800 jest idealnym instrumentem do nagrywania własnych pomysłów i aranżacji w mgnieniu oka.

Casio CT-X800 Bundle 2

Yamaha PSR EW310 za niecałe 2000 zł daje ponad 620 dźwięków, do daje możliwość gry w dowolnym gatunku muzycznym. Instrument oferuje także unikalne brzmienia Super Articulation Lite, które odtwarzają tryle i szum strun instrumentów strunowych, takich jak wiolonczela i mandolina. Dzięki szerokiej, 76-klawiszowej, wrażliwej na dotyk klawiaturze możesz opanować bardziej złożone utwory fortepianowe z maksymalną dynamiczną ekspresją.

Yamaha PSR EW310

Keyboard dla profesjonalisty

Jeden z najdroższych modeli z tego zestawienia to Medeli A-810, który ma ponad 700 brzmień, możliwość nagrywania, system lekcji i wiele innych ciekawych funkcji. Jest to idealna klawiatura dla każdego początkującego, ale także i zaawansowani gracze będą się dobrze bawić z tym instrumentem.

Medeli A-810

Yamaha PSR SX700 to wydatek ponad 5000 zł. To sprzęt dla prawdziwych profesjonalistów. Dzięki intuicyjnemu kolorowemu ekranowi dotykowemu, przypisywalnym pokrętłom, 16-ścieżkowemu rejestratorowi oraz studyjnej jakości dźwięku, PSR-SX700 zapewnia Ci maksymalną kontrolę przy minimalnym wysiłku. Yamaha PSR SX700 to niemal 1000 brzmień, studyjna jakość dźwięków i wiele, wiele więcej.

Post Author: Anna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *