Najlepsze nowości z NAMM 2023 – preampy, klawisze oraz mikrofony

W ubiegły weekend (dość nietypowo bo nie w styczniu) odbył się NAMM Show 2023. Najlepsi producenci sprzętu w branży zaprezentowali swoje najgorętsze nowości i technologie muzyczne! NAMM jak zawsze utrzymuje wysoko poprzeczkę. Przeczesujemy wszystko, aby wyłowić spośród nich te najciekawsze – tak, abyś nie przegapił tych perełek. Poniżej tylko kilka z nich które szczególnie przyciągnęły naszą uwagę.

Namm Show

Preamp basowy Ampeg SGT-DI

Przedwzmacniacz i DI SGT-DI™ daje współczesnemu basiście cały zestaw w jednym tylko stompboksie. Zawiera on ulepszony układ przesteru Super Grit Technology™ z kultowymi już głosami Ampeg SVT® i B15. Ponadto znajdziecie w nim wszechstronny 3-pasmowy korektor z możliwością zamiatania średnich tonów, przełączniki Ultra-Hi i 3-drożny Ultra-Lo, zmienny kompresor oraz sekcję Aux /Headphone. Dobra dosyć tych technicznych opisów, pora posłuchać tego cuda.


Pianina cyfrowe z serii CK Yamaha CK61 i Yamaha CK88

CK to przenośna klawiatura gotowa do grania wszędzie w każdej chwili, bez kompromisów w zakresie jakości dźwięku lub funkcji. Do dyspozycji masz fortepian, pianino elektryczne, smyczki i dęte blaszane oraz dedykowaną sekcję organową i nowoczesne brzmienia syntezatorów. Seria CK łączy w sobie brzmienia serii CP Stage Piano z organami i syntezatorami takimi jak YC, aby dać Ci zupełnie nową paletę dźwięków. Możliwości są niemal nieograniczone. Pianina te posiadają intuicyjny interfejs 1 do 1, który daje Ci swobodę w odkrywaniu swojego brzmienia. Wszystko: od dedykowanych kontrolek organów do kontrolek syntezatorów i efektów. Zostało zaprojektowane tak, abyś mógł tworzyć muzykę zamiast zagłębiać się w menu.


Syntazator Expressive E – Osmose

Francuski producent instrumentów elektronicznych Expressive E zaprezentował swój nowy syntezator Osmose. Stworzony we współpracy z firmą Haken Audio, która specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych narzędzi dla muzyków. Jak nazwa wskazuje, został on zaprojektowany tak, aby być niezwykle wyrazistym! Na pierwszy rzut oka wygląda jak dość prosty samodzielny syntezator, ale kiedy zaczniesz grać, zauważysz, że klawisze reagują w naprawdę wyjątkowy i intuicyjny sposób. Tworząc całkiem niezłe dźwięki, które zawierają funkcję kontroli wysokości dźwięku. Obejrzyj poniższy film, aby usłyszeć go w akcji. Expressive E – Osmose możesz już teraz zamówić swój w przedsprzedaży za 8 190 zł.


Odświeżenie serii M mikrofonów Beyerdynamic

Beyerdynamic ogłosił odświeżone wersje swoich mikrofonów z serii M, które mają trafić do sprzedaży jeszcze w 2023 roku. Misternie wykonane ręcznie w zakładzie firmy w Heilbronn w Niemczech, mikrofony takie jak M 160, M 88 czy MM 1 są uważane za arcydzieła historii audio ze względu na ich doskonałą jakość dźwięku. Seria M od lat jest ulubieńcem wielu osób, w tym Jimiego Hendrixa, a nowa seria charakteryzuje się ulepszonym wyglądem, zachowując jednocześnie oryginalne cechy tonalne, dzięki którym stały się tak popularne.

A czy wy śledziliście tegoroczne NAMM Show 2023, czy nie interesuję was takie targi? Jakie wrażenia? Może wypatrzyliście jakąś perełką dla siebie, na którą teraz polujecie? Dajcie znać w komentarzach.

NAMM Show powróci już 25–28 stycznia 2024 r.

Post Author: Michał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *