Pianino cyfrowe – Roland FP 10 vs Yamaha P45?

Czy zamierzasz kupić nowoczesne pianino, bardziej wszechstronne niż tradycyjne, a do tego w atrakcyjnej cenie? Wśród polecanych obecnie na rynku pianin cyfrowych warto zwrócić uwagę na Roland FP10 i Yamaha P45! W tym artykule chcielibyśmy przybliżyć Ci wszystkie różnice i podobieństwa, wady i zalety: Roland FP10 vs Yamaha P45. Wszystko po to abyś bez problemu mógł/mogła wybrać najlepsze dla Ciebie pianino cyfrowe.

Roland FP 10 vs Yamaha P45

Podobieństwa 

Autentyczne brzmienie fortepianu akustycznego

Yamaha P45 wykorzystuje technologię AWM do rejestrowania brzmienia fortepianu akustycznego. Dzięki temu możemy na niej uzyskać autentyczne wrażenie naturalnego brzmienia fortepianu akustycznego. A co z Roland FP10? Nie będziesz zawiedziony jego doskonałym brzmieniem! Dlaczego? Ponieważ ten model Rolanda oferuje autentyczne brzmienie fortepianu. Roland F10 posiada silnik brzmieniowy SuperNATURAL, który zapewnia najlepsze wrażenia sugestywnych dźwięków, jak z akustycznego pianina. Zarówno Roland FP10 jak  i Yamaha P45 doskonale radzą sobie z naśladowaniem brzmienia fortepianu akustycznego. Ich naturalne brzmienie usatysfakcjonuje zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów.

Tryb Duo

Funkcja edukacyjna pozwalająca podzielić klawiaturę na 2 niezależne piana grające w tym samym rejestrze. Idealna do prowadzenia lekcji gry na pianinie.

Yamaha P45 B
Cyfrowe pianino przenośne Yamaha P45 B

Port USB

Kolejną mocną stroną tych pianin cyfrowych, jest możliwość połączenia z różnymi urządzeniami muzycznymi lub edukacyjnymi.

Różnice

Poręczność i kompaktowość

Które z nich jest wygodniejsze w transporcie? Waga modelu P45 marki Yamaha wynosi 11,5 kg. Jego szerokość, wysokość i głębokość wynoszą odpowiednio 1326 x 154 x 295 mm. W porównaniu z Yamahą, Roland FP10 jest trochę cięższy (12,29 kg) ale przy tym też trochę mniejszy 1280 x 140 x 256 mm. Im bardziej kompaktowe poręczniejsze jest pianino, tym wygodniej jest je transportować. Widzimy więc, że Roland FP10 ma tutaj minimalną przewagę nad modelem Yamahy.

Nowoczesna technologia

Chociaż Roland FP10 pojawił się później niż P45, ludzie zakochali się w jego zdolności do łączenia się ze światem zewnętrznym. Chodzi o to, że Roland FP10 wykorzystuje Bluetooth i MIDI, aby pomóc użytkownikom połączyć się ze DAW i darmową aplikacją Roland Piano Partner 2. Aplikacja ta jest bezpłatna. 

Roland FP 10 BK
Pianino cyfrowe Roland FP 10 BK

Klawiatura

Można powiedzieć, że klawiatura Rolanda FP10 jest wspaniała w dotyku. Ten model jest wyposażony w standardową klawiaturę PHA-4, która oferuje najbardziej naturalne i czułe odczucia jak w przypadku pianina akustycznego. W modelu tym zastosowano technologię wykrywania dotyku, która pomaga skutecznie przełożyć klawiaturę na najsubtelniejsze dźwięki i tony. A co z Yamahą P45? Tym razem marka Yamaha również prezentuje najlepszą wersję klawiatury. Dzięki ważonej akcji Graded Hammer Standard (GHS), klawiatura jest lżejsza w wysokich tonach i cięższa w niskich. Dokładnie tak, jak młoteczek umieszczony wewnątrz pianina akustycznego!

Porównanie Roland FP10 i Yamaha P45

Roland FP 10Yamaha P45
KlawiaturaWażonaWażona
Gwarancja2 lata2 lata
Dodatkowe opcjeMIDI
USB
Wbudowane głośniki
Wbudowany metronom
USB
Wbudowane głośniki
Wbudowany metronom
Zasilacz w zestawie
Wymiary1280 x 140 x 256 mm1326 x 154 x 295 mm
Waga12,29 Kg11,5 kg
W zestawieZasilacz AC
Pedał sustain DP-2
Pulpit nutowy
Zasilacz dedykowany PA-150
Pedał sustain FC-5 A
Pulpit nutowy
Aktualna cenaSprawdź na sklepmuzyczny.plSprawdź na sklepmuzyczny.pl

Roland FP10 vs Yamaha P45, który lepszy?

Czy masz już odpowiedź na pytanie, który z nich jest lepszy? Decyzję pozostawiamy Tobie mamy nadzieję że to nasze krótkie zestawienie pomoże Ci w podjęciu decyzji. Jeżeli rozważasz jeszcze inne modele zapraszamy do naszego trochę szerszego rankingu pianin cyfrowych. Czy już wiesz, który z nich zostanie z tobą na dłużej.

Post Author: Anna

1 thought on “Pianino cyfrowe – Roland FP 10 vs Yamaha P45?

    Patryk

    (1 października 2023 - 01:53)

    Dzięki za porównanie tych dwóch modeli. Zastanawiałem się jeszcze nad firmą CASIO ale dla mnie to raczej naszprycowany elektroniką keyboard. Generalnie wybieram Rolanda i już przeglądam oferty – to moje pierwsze pianino na którym będę zaczynał od zera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *