Top 4 Najlepszych Kontrolerów Midi do 500 zł – Zestawienie 2022

Dobry kontroler do plecaka i do studia w niskiej cenie? Czy to możliwe? Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy przyjrzeć się dostępnym modelom oraz założyć jakiś budżet. Chcąc pokazać szeroki wachlarz możliwości załóżmy, że chcemy kupić kontroler midi do 500 zł.

Na co zwrócić uwagę?

Na rynku mamy wiele różnych rozwiązań. Niestety na polskim rynku coraz częściej pojawiają się także tanie produkcje mniej znanych marek. Nie zawsze musi to oznaczać zły produkt. Sugerujemy jednak sięganie po sprawdzone produkty dobrych, ugruntowanych marek. Dlaczego? Istotne jest nie tylko wykonanie i komfort użytkowania. Istotne są także rzeczy, o których często zapominamy przy zakupie jak instrukcja, gwarancja i obecność serwisu w Polsce.

Kontroler midi do 500 zł

Top 4 Kontrolerów Midi do 500 zł 

Spośród wielu kontrolerów dostępnych na rynku muzycznym kilka zasługuje na szczególną uwagę. Proponowane produkty mieszczą się w założonym budżecie. Zawierają pady do łatwego wprowadzania beatów perkusyjnych, podstawowe potencjometry lub suwaki, przyciski funkcyjne oraz grywalną klawiaturę.

Rozwiązaniem, które najmniej uderza w naszą kieszeń to stosunkowo nowa marka MIDIPLUS z modelem X3 MINI (cena ok. 420 zł). W małej i lekkiej obudowie wykończonej metalowym panelem górnym, zawarto 37 dynamicznych klawiszy, czułych na siłę nacisku. Na górnym panelu znajdują się 4 programowalne pokrętła oraz konwencjonalne przyciski. Współpracuje ze wszystkimi popularnymi stacjami DAW (np. Cubase, FL Studio, Bitwig, Reason, Pro Tools, Ableton, Reaper). Dzięki umieszczonemu na tylnym panelu wyjściu MIDI (5-pinowe) możesz przesyłać wszystkie dane MIDI do każdego zgodnego urządzenia zewnętrznego. W tym sprzętowych syntezatorów, modułów brzmieniowych i automatów perkusyjnych.

MIDIPLUS X3 MINI

Akai MPK mini MK3 (cena ok. 400 zł)

To nowa propozycja i następca jednego z najlepiej sprzedających się kontrolerów – Akai MPK mini MK2! Poprzednik miał swoje wady – mało grywalną klawiaturę oraz potencjometry zamiast coraz bardziej popularnych encoderów – nieposiadających końca obrotu. Model MK3 posiada już o wiele lepiej działającą klawiaturę. Potencjometry zastąpiono encoderami oraz do zestawu dołączono interesujący soft co sprawiło, że jest to świetna propozycja w niewielkiej cenie.

Minusem tego rozwiązania jest na pewno jego wykonanie – plastikowa, lekka obudowa sprawia wrażenie niskiej trwałości. Ten kontroler posiada także coś, co dla jednych jest zaletą a dla innych wadą – joystick. W naszej opinii jest on na pewno świetnym rozwiązaniem do wykonań na żywo. Jednak do produkcji muzyki z pewnością łatwiej wykorzystać koła lub wstęgi pitch i modulation.

Akai MPK mini MK3 - kontroler midi do 500 zł

Novation Launchkey Mini MK3 (cena ok. 400 zł)

Propozycja brytyjskiej firmy, która od lat zaskakuje coraz lepszymi produktami z kategorii klawiatur sterujących oraz synth. Novation zamiast standardowego usb-b, wykorzystuje coraz bardziej popularne usb-c, a sam kontroler imponuje świetnym wykonaniem mimo małej wagi. Wrażenie robi 16 padów czułych na siłę nacisku, dobra i grywalna 25-klawiszowa klawiatura oraz dodatkowe funkcje – świetny arpeggiator oraz funkcja chords. Warto także zwrócić uwagę na to, że ta mała klawiatura posiada midi out, co czyni go świetnym produktem dla każdego posiadacza syntezatorów bez klawiatury!

Novation Launchkey Mini MK3

Arturia MiniLab MKII Inverted (cena. ok 429 zł)

To z kolei produkt francuskiej firmy, która nie przestaje szokować rynku muzycznego genialnymi syntezatorami programowymi oraz nowatorskimi rozwiązaniami hardware. Na sukces omawianego produktu składa się nie tylko świetny soft, ale także rewelacyjne, ponadprzeciętne wykonanie. Jakość to to, co pierwsze rzuca się w oczy, gdy dotkniemy kontrolera. Jest zdecydowanie cięższy od konkurentów, w dodatku część obudowy wykonana jest z metalu co przekłada się na trwałość konstrukcji.

Arturia MiniLab MKII Inverted - kontroler midi do 500 zł

Kolejna niebywała rzecz to klawiatura – znacząco wyprzedza wszystkie klawiatury mini w budżecie do 500 zł. Z naszych testów wynika, że mechanizm ten najlepiej reaguje na dynamikę co sprawia, że na kontrolerze tym można po prostu grać. Z Elektrycznego pianina, pianina czy syntezatora jesteśmy w stanie wydobyć piękną dynamikę, która znacząco poprawi jakość Twojej produkcji. Klawiatura, podobnie jak Novation Launchkey, posiada wstęgi (paski) pitch i modulacji – bardzo dokładne i wygodne w obsłudze.

Podsumowanie

Jeśli celem Twoich poszukiwań jest kontroler midi do 500 zł na początek lub chcesz poprawić swoje workflow w domowym studiu, naszym numerem 1 jest Arturia Minilab. Początkujący użytkownik dostaje wszystko czego potrzebuje na start – soft i wyjątkowo dobrze wykonany kontroler. Zaawansowany użytkownik zwróci uwagę na świetną integrację z Ableton i ponadprzeciętną klawiaturę. Do tego Minilab nie nadwyręża mocno budżetu, a solidne wykonanie sprawia, że możesz go włożyć do plecaka i tworzyć wszędzie tam, gdzie poczujesz wenę.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub chciałbyś porównać modele o których nie wspomnieliśmy w artykule – eksperci z Music Store są do Twojej dyspozycji.

Post Author: Oliwia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.