Pomysły na prezent dla perkusisty – zestawienie 2021

Chcąc sprawić przyjemność miłośnikowi perkusji, warto zdecydować się na prezent związany z jego pasją. W sprzedaży dostępna jest szeroka gama produktów, spośród których niewątpliwie bez trudu można wybrać idealny prezent. Czy to dla amatora zaczynającego swą przygodę z tym instrumentem, czy też doświadczonego zawodowca. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest duża rozbieżność cenowa, pozwalająca dokonać zakupu bez nadwyrężania budżetu przeznaczonego na ten cel. Jaki prezent dla perkusisty warto wybrać?

Prezent dla perkusisty
P

Prezenty dla początkujących perkusistów

Prezent dla perkusisty, który dopiero rozpoczyna naukę gry na instrumencie, skutecznie pomoże mu w rozwoju jego pasji. W przeciwieństwie do innych, sztampowych podarunków, z pewnością wywoła on uśmiech na twarzy, oraz doskonale sprawdzi się przy różnych okazjach – świętach, urodzinach czy imieninach. Jaki prezent dla perkusisty – amatora można wybrać?

Shaker perkusyjny Meinl SH45GR (ok. 42 zł)

Shaker perkusyjny Meinl SH45GR

Jeżeli ma być to przystępny cenowo drobiazg, warto zdecydować się na shaker perkusyjny Meinl. Dzięki dużej ilości piasku, jest on niezwykle głośny i wyraźny, ułatwiając zdobywanie muzycznego doświadczenia i tworzenie własnych melodii.

Pad ćwiczeniowy Meinl MPP-12-JB (ok. 159 zł)

Pad ćwiczeniowy Meinl MPP-12-JB

Początkującemu perkusiście z pewnością przyda się pad ćwiczeniowy Meinl. Starannie wykonany i komfortowy w użytku, z doskonałym odbiciem pozwoli rozwijać szybkość, siłę oraz precyzję w trakcie gry. Dodatkowo aby zwiększyć komfort gry spód padu pokryty jest antypoślizgową pianką.

Metronom Wibracyjny Soundbrenner Pulse (ok. 459 zł)

Prezent dla perkusisty - Metronom Wibracyjny Soundbrenner Pulse

Aby niewprawny perkusista łatwiej wypracował perfekcyjne poczucie rytmu, z pomocą przyjdzie mu oryginalny prezent dla perkusisty – wibrujący metronom Soundbrenner Pulse, mocowany na ramieniu, udzie lub kostce. Ten cichy, wibrujący metronom to absolutny hit.

Perkusja elektroniczna Alesis Debut Kit (ok. 1039 zł)

Prezent dla perkusisty - Perkusja elektroniczna Alesis Debut Kit

Planując podarowanie bardziej ekskluzywnego przedmiotu, warto zdecydować się na perkusję elektroniczną Alesis Debut Kit, dedykowaną dla najmłodszych adeptów gry. Wyposażona w optymalną kombinację padów oraz port USB umożliwiający podpięcie do komputera, będzie wymarzonym prezentem dla perkusisty, w skuteczny sposób rozwijającym jego praktyczne umiejętności.

Podarunki dla profesjonalnych perkusistów

W sklepie muzycznym dostępne są zróżnicowane produkty, które świetnie sprawdzą się jako oryginalny prezent dla perkusisty – bardziej zaawansowanego lub zawodowca.

Ars Nova Kalimba (ok. 159 zł)

Prezent dla perkusisty - Ars Nova Kalimba

Budżetowym podarunkiem może stać się kalimba Ars Nova, wykonana z czarnego mahoniu i oferująca znakomitą akustykę. Ten niewielki instrument o niezwykle przyjemnej barwie dźwięku zachwyci zarówno dzieciaki jak i tych trochę większych muzyków.

Kangaba Mali Djembe (ok. 779 zł)

Kangaba Mali Djembe

Urozmaiceniem w trakcie gry na perkusji będzie kangaba Mali Djembe. Wyprodukowana ręcznie w tradycyjny sposób z drewna (dugury, teaku lub boumouy) i koziej skóry, ręcznie golonej. Takie djembe wygeneruje oryginalne wibracje i prawdziwie głęboki dźwięk, rodem prosto z Afryki.

Meinl Snarecraft Cajon 80 (ok. 379 zł)

Kangaba Mali Djembe

Trwałym prezentem dla perkusisty będzie cajon Meinl Snarecraft, przygotowany na bazie brzozy bałtyckiej i wydający ciepłe, wyraźne tony. To kompaktowy produkt o wszechstronnych możliwościach, który pozwoli stworzyć solidną sekcję muzyczną.

Perkusja elektroniczna Roland TD 1DMK (ok. 2624 zł)

Prezent dla perkusisty - Perkusja elektroniczna Roland TD 1DMK

Luksusowym podarunkiem może być natomiast perkusja elektroniczna Roland TD 1DMK. To wysokiej klasy instrument, oferujący realistyczne brzmienie zestawu akustycznego, którego obsługa do złudzenia przypomina korzystanie z prawdziwej perkusji. Nieważne, czy pragniesz grać w zespole, czy też po prostu chcesz poćwiczyć, TD-1DMK sprawi, że każdy najmniejszy niuans – od subtelnego uderzenia w naciąg po rimshoty – zostanie wiernie odwzorowany. 

Jaki prezent dla perkusisty sprawdzi się najlepiej? Przy tym wyborze warto kierować się nie tylko samą ceną wybranego prezentu, ale przede wszystkim stopniem zaawansowania miłośnika gry na perkusji. Amatorzy niewątpliwie ucieszą się z shakera, pada ćwiczeniowego czy metronomu. Profesjonaliści natomiast z entuzjazmem przyjmą kangabę, cajon czy elektroniczny zestaw, pozwalający im wejść na najwyższy poziom kunsztu muzycznego.

Jeżeli poszukujesz jeszcze prezentów dla innych muzyków zapraszamy do naszych zestawień prezentowych dla: gitarzystów i klawiszowców.

Post Author: Anna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.