Pomysły na prezent dla perkusisty – zestawienie 2022

Chcąc sprawić przyjemność miłośnikowi perkusji, warto zdecydować się na prezent związany z jego pasją. W sprzedaży dostępna jest szeroka gama produktów, spośród których niewątpliwie bez trudu można wybrać idealny prezent. Czy to dla amatora zaczynającego swą przygodę z tym instrumentem, czy też doświadczonego zawodowca. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest duża rozbieżność cenowa, pozwalająca dokonać zakupu bez nadwyrężania budżetu przeznaczonego na ten cel. Jaki prezent dla perkusisty warto wybrać?

Prezent dla perkusisty

Prezenty dla początkujących perkusistów

Prezent dla perkusisty, który dopiero rozpoczyna naukę gry na instrumencie, skutecznie pomoże mu w rozwoju jego pasji. W przeciwieństwie do innych, sztampowych podarunków, z pewnością wywoła on uśmiech na twarzy, oraz doskonale sprawdzi się przy różnych okazjach – świętach, urodzinach czy imieninach. Jaki prezent dla perkusisty – amatora można wybrać?

Okaryna ceramiczna (ok. 60 zł)

Okaryna ceramiczna

Ludowy instrument muzyczny z grupy aerofonów wargowych, rodzaj fletu naczyniowego o jajowatym korpusie. Nazwa pochodzi od włoskiego słowa occarina, oznaczającego gąskę. Okaryna posiada otwory boczne, które zamykane palcami grającego kształtują wysokość dźwięku. Z boku instrumentu wystaje część przyustna, służąca do zadęcia, zbudowana jak we flecie prostym.

Kalimba (ok. 153 zł)

Prezent dla perkusisty - Ars Nova Kalimba

Budżetowym podarunkiem może stać się kalimba Ars Nova, wykonana z czarnego mahoniu i oferująca znakomitą akustykę. Kalimba jest niewielkim instrumentem o niezwykle przyjemnej barwie dźwięku. Nauka gry na takiej prostej kalimbie nie zajmuje dużo czasu i jest niesamowicie satysfakcjonująca. Z pewnością dlatego ten instrument takim szturmem wdziera się do serc młodych muzyków.

Bongosy Latin Percussion Bongo Aspire Dark Wood (ok. 534 zł)

Bongosy Latin Percussion

A może wdzięczne bębenki prosto z gorącej Kuby? Gra się na nich bardzo prosto jedynie przy użyciu rąk. Nawet początkujący perkusiści z pewnością sobie poradzą. Korpus bongosów LP wykonany jest z najwyższej jakości drewna dębu syjamskiego, a naciągi z naturalnej skóry. Daje to wyśmienite brzmienie oraz duży komfort podczas gry.

Dharma Metta Drum (ok. 751 zł)

Rodzaj bębna o niezwykle relaksującym i uspokajającym dźwięku. Stosuje się go już od bardzo dawna w terapii muzycznej. W ostatnim czasie bardzo zyskuje na popularności co zresztą wcale nas nie dziwi bo gra na nim jest mocno uzależniająca. Zarówno co do graczy jak i słuchaczy, zresztą przekonajcie się o tym sami 😉

Pad perkusyjny Carlsbro OKTO (ok. 1099 zł)

Pad perkusyjny Carlsbro OKTO

Zawiera 8 wysoce responsywnych, wytrzymałych, konfigurowalnych dla użytkownika gumowych podkładów. 2 pedały przełączające do sterowania bębnem basowym i hi-czapki. Ponadto znajdziemy tu 30 wstępnie ustawionych zestawów bębnowych, czy 20 zestawów perkusyjnych. Dostępna jest funkcja nagrywania, odtwarzania, demo i funkcje dydaktyczne, w tym kompletny zestaw ćwiczeń tryby dydaktyczne.

Perkusja elektroniczna Behringer XD8USB (ok. 1501 zł)

Prezent dla perkusisty - Perkusja elektroniczna Behringer XD8USB

8-elementowa perkusja elektroniczna, zawierająca: 123 brzmienia, 15 konfiguracji oraz interfejs USB. 8-elementowa perkusja elektroniczna z modułem brzmieniowym HDS110USB. Gotowa do natychmiastowego użycia – po prostu składasz i grasz.

Podarunki dla profesjonalnych perkusistów

W sklepie muzycznym dostępne są zróżnicowane produkty, które świetnie sprawdzą się jako oryginalny prezent dla perkusisty – bardziej zaawansowanego lub zawodowca.

Cajon Vibe CJX (ok. 380 zł)

Cajon Vibe CJX

Trwałym prezentem dla perkusisty będzie cajon VIBE CJX. Przenośny, drewniany instrument perkusyjny stanowiący alternatywę dla rozbudowanych zestawów bębnowych. Cajon to świetny instrument rytmiczny, który szczególnie dobrze sprawdza się w muzyce ulicznej i rytmach latynoskich, choć coraz częściej pojawia się w innych stylach muzycznych, łamiąc w ten sposób stereotypy.

Metronom Wibracyjny Soundbrenner Pulse (ok. 499 zł)

Prezent dla perkusisty - Metronom Wibracyjny Soundbrenner Pulse

Aby niewprawny perkusista łatwiej wypracował perfekcyjne poczucie rytmu, z pomocą przyjdzie mu oryginalny prezent dla perkusisty – wibrujący metronom Soundbrenner Pulse, mocowany na ramieniu, udzie lub kostce. Ten cichy, wibrujący metronom to absolutny hit.

Kangaba Mali Djembe (ok. 870 zł)

Kangaba Mali Djembe

Urozmaiceniem w trakcie gry na perkusji będzie kangaba Mali Djembe. Wyprodukowana ręcznie w tradycyjny sposób z drewna (dugury, teaku lub boumouy) i koziej skóry, ręcznie golonej. Takie djembe wygeneruje oryginalne wibracje i prawdziwie głęboki dźwięk, rodem prosto z Afryki.

Perkusja dla dzieci Dixon Spark Junior (ok. 1247 zł)

Perkusja dla dzieci Dixon Spark Junior

Prezent przez wielkie P i spełnienie marzeń każdego małego perkusisty. Instrument został pomniejszony gabarytowo dla wygodniejszej gry, przez co idealnie nadaje się dla dzieci. Wykonany z 6-warstowej topoli, która generuję dość ciepłe, skupione brzmienie. Czarne, klasyczne wykończenie, dobrze będzie się prezentować w każdym miejscu w domu, jak i w salce prób. Jest to model idealny dla osób, które szukają podstawowego zestawu za niewielkie pieniądze.

Perkusja elektroniczna Roland TD 1DMK (ok. 3025 zł)

Prezent dla perkusisty - Perkusja elektroniczna Roland TD 1DMK

Luksusowym podarunkiem może być natomiast perkusja elektroniczna Roland TD 1DMK. To wysokiej klasy instrument, oferujący realistyczne brzmienie zestawu akustycznego, którego obsługa do złudzenia przypomina korzystanie z prawdziwej perkusji. Nieważne, czy pragniesz grać w zespole, czy też po prostu chcesz poćwiczyć, TD-1DMK sprawi, że każdy najmniejszy niuans – od subtelnego uderzenia w naciąg po rimshoty – zostanie wiernie odwzorowany. 

Jaki prezent dla perkusisty sprawdzi się najlepiej? Przy tym wyborze warto kierować się nie tylko samą ceną wybranego prezentu, ale przede wszystkim stopniem zaawansowania miłośnika gry na perkusji. Amatorzy niewątpliwie ucieszą się z shakera, pada ćwiczeniowego czy metronomu. Profesjonaliści natomiast z entuzjazmem przyjmą kangabę, cajon czy elektroniczny zestaw, pozwalający im wejść na najwyższy poziom kunsztu muzycznego.

Jeżeli poszukujesz jeszcze prezentów dla innych muzyków zapraszamy do naszych zestawień prezentowych dla: gitarzystów i klawiszowców.

Post Author: Anna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *