Pomysł na prezent dla klawiszowca – zestawienie 2021

W okresie świątecznym przychodzi do nas wielu klientów z prośbą o informacje o przydatnych gadżetach dla klawiszowca. W przeciwieństwie do gitarzysty, któremu można kupić pasek do gitary, kostkę czy struny, temat jest nieco bardziej skomplikowany. Aby ułatwić wybór prezent dla klawiszowca, stworzyliśmy ten tekst z kilkoma propozycjami.

Pomysł na prezent dla klawiszowca

Pedał Sustain!

Dla klawiszowca grającego na cyfrowym pianinie, syntezatorze czy keyboardzie zawsze na prezent nada się sustain! Nawet jeśli już go posiada, jest to urządzenie, które czasem się psuje lub którego czasem zapominamy. Dla kogoś kto często wozi swój instrument między domem, a studiem czy między salą prób, a mieszkaniem przyda się drugi egzemplarz, który będzie miał swoje stałe miejsce w drugiej lokalizacji. Nie jest to wielki koszt a na pewno się przyda. Takie uniwersalne pedały sustain (pedał przedłużania dźwięku) ma przełącznik polaryzacji, dzięki któremu pasuje do każdego instrumentu.

Pedał w klasycznej, językowej formie Ever Play SP-01

Pedał Sustain Ever Play SP-01

Wersja bardziej kompaktowa, tzw. “kostka” M-Audio SP-1

Pedał Sustain M-Audio SP-1

Metronom wahadłowy

Dobrym pomysłem na podarunek dla początkującego pianisty jest metronom mechaniczny. Możemy wybrać pożądane tempo ćwiczeń a wahadełko będzie pilnować czy gramy w odpowiednim rytmie. Niektóre metronomy mają także funkcję dzwonka, czyli akcentu. Zatem poza standardowym dźwiękiem może nam co czwarte uderzenie odgrywać także dzwoneczkowy akcent. Metronom z wahadłem w przeciwieństwie do elektronicznego pomaga małym dzieciom naukę grania w tempie ze względu na kontakt wzrokowy dziecka z wahadłem. Z ruchu wahadła może ono przewidzieć, w którym momencie nastąpi uderzenie.

Metronom Conductor JX-III mahoń

Pomysł na prezent dla klawiszowca - Metronom Conductor JX-III mahoń

Mini syntezator

Największa frajda zaczyna się wtedy, gdy możemy bawić się dźwiękiem gdziekolwiek!
Stąd na liście prezentów dla klawiszowca znalazły się dwa mini syntezatory! Są zasilane bateryjnie, mają małą klawiaturkę a wydobywane z niego dźwięki nie tylko zapewnią dobry czas na zabawie dźwiękiem ale dla fana muzyki elektronicznej będą mogły stanowić bazę lub urozmaicenie dla własnych produkcji muzycznych!

Korg Monotron Duo

Mini syntezator Korg Monotron Duo

KORG Monotron Delay

Mini syntezator KORG Monotron Delay


Bardziej rozbudowany syntezator, nadal nie miażdżący portfela przed świętami, to np. coraz bardziej popularny craft od firmy Modal.

Modal CRAFTsynth 2.0

Mini syntezator Modal CRAFTsynth 2.0

Melodyka

Melodyka to wyjątkowo przyjemny dla uszu instrument, brzmiący nieco jak harmonijka! To 32 lub 37 mini klawiszy, rurka i ustnik, które idealnie nadają się jako instrument na ognisko, instrument na jamsession albo instrument do grania dla przyjemności wszędzie tam, gdzie brakuje nam pianina! Podobnie jak harmonijka nie potrzebuje zasilania a dźwięk powstaje, podobnie jak w przypadku saksofonu czy fletu, dzięki wdmuchiwaniu powietrza przez rurkę lub ustnik! Melodyka nie nadwyręży Twojego budżetu, bo kosztuje około 100 pln.

Melodyka Walther

Melodyka Walther

Słuchawki

Dobre słuchawki to zawsze świetny pomysł na prezent dla muzyka! Każdy muzyk doceni dobrej jakości dźwięk, czy to z odtwarzacza mp3, czy ze swojego instrumentu! Najbardziej popularnym modelem, często wybieranym przez klawiszowców z naszego sklepu są słuchawki Audio-Technika.

Audio Technica ATH M30x

Audio Technica ATH M30x

Klawiatura sterująca

Listę inspiracji na prezent klawiszowy zamykać będą klawiatury sterujące. Jest ich bardzo wiele, ale ze względu na budżet ograniczymy się do dwóch mniejszych klawiatur. LPK25 Wireless to kontroler akai zasilany bateryjnie z możliwością połączenia bluetooth midi! Fantastyczna propozycja dla wszystkich podróżujących często muzyków, którzy lubią tworzyć muzykę w drodze! Świetna rzecz dla wszystkich miłośników produktów apple. Z iphone i ipad kontroler ten łączy się po bluetooth, dzięki czemu możemy obsługiwać Garageband i inne kompatybilne aplikacje bez kabelka! Kontroler mieści się do plecaka.

Akai LPK 25 Wireless

Klawiatura sterująca Akai LPK 25 Wireless

Drugą klawiaturą, którą chcę polecić jest wszechstronny Arturia Mibilab. Ma wszystko, co potrzebne do tworzenia muzyki w domu i w drodze – potencjometry, pady do wgrywania beatów, 25 mini klawiszy, wstęgę pitch i modulacji! Dodatkowo w okresie do końca grudnia, kupując ten kontroler otrzymacie pełną wersję wtyczki komputerowej AnalogLab o wartości około 200 euro! O promocji i sofcie więcej przeczytacie – (tutaj)

Arturia Minilab MK2

Klawiatura sterująca Arturia Minilab MK2


Limitowana wersja kolorystyczna Arturia MiniLab MKII Inverted

Klawiatura sterująca Arturia MiniLab MKII Inverted

Jeśli nadal nie masz pomysłu na prezent dla klawiszowca, dział klawiszowy na pewno coś wymyśli. Znajdziesz nas na Wielkiej 21 w Poznaniu lub na sklepmuzyczny.pl. A jeżeli poszukujesz jeszcze prezentów dla innych muzyków zapraszamy do naszych zestawień prezentowych dla: gitarzystówperkusistów.

Post Author: Łukasz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *