Pomysł na prezent świąteczny dla dziecka – Keyboardy – zestawienie 2022

Keyboardy to od zawsze bardzo popularny pomysł na prezent świąteczny dla młodego pasjonata klawiszy. To z reguły proste i względnie tanie instrumenty, które pozwolą każdemu w łatwy sposób zainteresować się muzyką. Tutaj przedstawię Ci kilka pomysłów na idealny prezent świąteczny.

Instrumenty klawiszowe

Tutaj wyróżnić możemy co najmniej trzy segmenty:

Jeśli zaś chodzi o pianina cyfrowe, największy wybór oferuje marka Casio. Serie CDP czy PX to naprawdę realistycznie brzmiące instrumenty, które sprawdzą się zarówno w przypadku osób zaczynających swoją przygodę z muzyką, jak i osób doświadczonych. Bez wątpienia ciekawą propozycją okaże się także seria FP od Rolanda, która uznanie użytkowników zyskała przede wszystkim dzięki genialnej klawiaturze świetnie oddającej mechanikę akustycznego pianina. Jeśli zaś szukasz nieco większego instrumentu stacjonarnego, zwróć uwagę na serię AP od Casio. Zdecydowanie najciekawszym wyborem okażą się tu modele AP-470 i PX-770.

To przede wszystkim keyboardy i pianina cyfrowe. Obecnie na rynku dostępnych są setki modeli co sprawia, że łatwo jest się pogubić.

Keyboardy do nauki dla małych dzieci 

Wybór keyboardu dla dziecka nie wygląda jak wybór instrumentu dla dorosłego. Nie chodzi tylko o to, jak dobra jest klawiatura, ale o to, jak Twoje dziecko będzie z nią współpracowało. Dzieci są naturalnie ciekawskie i kreatywne, odpowiedni keyboard musi do tego zachęcać. Poniższa propozycja jest skierowana przede wszystkim do dzieci w wieku 4-8 lat

Yamaha PSS E30 (ok. 298 zł)

pomysł na prezent świąteczny keyboard Yamaha PSS E30

Rewelacyjne brzmienie i klawiatura małych rozmiarów dopasowana idealnie pod małe rączki. Posiada dodatkowo śpiewnik zaprojektowany tak aby pomóc w rozwoju młodego muzyka. Ciekawość twojego dziecka zostanie rozbudzona dzięki pięknym brzmieniom instrumentów w połączeniu z odgłosami zwierząt. Quizy to świetny sposób na naturalne wprowadzenie w świat muzyki czerpiąc z tego mnóstwo frajdy. Maluch może zgadywać rodzaj dźwięku, jak i jego wysokość.

Casio SA 76 (ok. 369 zł)

Keyboard Casio SA 76 idealny instrument dla najmłodszych

Casio SA-76 to świetna klawiatura na start dla każdego, kto chce się nauczyć grać. Z 44 klawiszami, Casio SA-76 ma wszystkie niezbędne elementy na pierwszy raz. 100 tonów, 50 rytmów i 10 zintegrowanych piosenek – mnóstwo możliwości eksploracji, ale nie za wiele, by nie przytłaczać początkującego gracza. Dzięki źródłu dźwięku LSI i 8-nutowej polifonii Casio SA-76 zapewnia doskonałą jakość dźwięku.

Keyboardy do nauki dla nieco większych 

Klawiatury dynamiczne, znane jako klawiatury syntezatorowe, są świetną opcją dla początkujących. Klawisze dynamiczne są czułe i będą grać na różnych poziomach głośności, w zależności od siły, z jaką je naciskasz. Klawiatury syntezatorowe są często znacznie lżejsze i bardziej przenośne od klawiatur ważonych, a także mają doskonałe funkcje dla początkujących pianistów. Miękka reakcja nieważonych klawiszy pozwala na jeszcze cichszą praktykę podczas gry z włączonymi słuchawkami.

Casio CT-S100 BK (ok. 559 zł)

Pomysł na prezent świąteczny - keyboard Casio CT-S100

61 klawiszy i wysoko intuicyjna obsługa czynią z podstawowego modelu z serii CASIOTONE wspaniały instrument muzyczny. Dzięki opcji zasilania bateriami można na nim grać zarówno w domu, jak i poza nim. CT-S100 to instrument, który sprawi, że tworzenie muzyki stanie się zabawą. Bogactwo brzmień i rytmów, wraz z opcją podłączenia do komputera przez USB, otwiera przed grającymi niezliczoną liczbę możliwości.

Casio CT X700 (ok. 1 219 zł)

Keyboard Casio CT X700 przenośny aranżer

Z 600 dźwiękami i 195 rytmami na ekranie, CT X700 jest 61-klawiszową klawiaturą aranżacyjną, która daje Ci swobodę twórczą w odkrywaniu różnych stylów muzycznych, niezależnie od tego, czy komponujesz, aranżujesz czy występujesz na żywo. Napędzany przez silnik dźwiękowy Casio advanced AiX, dźwięki akustycznych instrumentów w CT X700 są niezwykle naturalne, wiernie odtwarzają subtelne niuanse i artykulacje specyficzne dla każdego instrumentu.

Instrumenty dla bardziej zaawansowanych

Przenośne pianina cyfrowe to jedne z najbardziej wszechstronnych i pomysłowych instrumentów muzycznych dostępnych na rynku. To bardzo popularna alternatywa dla tradycyjnych pianin akustycznych. Są łatwiejsze w utrzymaniu, bardziej niezawodne, zajmują zdecydowanie mniej miejsca i przede wszystkim mają bardziej przestępną cenę. Idealnie sprawdzą się jako pomysł na prezent świąteczny dla bardziej zaawansowanych pianistów.

Roland FP-30X (ok. 3 053 zł)

Pomysł na prezent świąteczny - pianino cyfrowe Roland FP-30X

Świetne połączenie doskonałej jakości i wykonania z dość przestępną ceną. Smukły, stylowy instrument opiera się na podstawowym modelu FP-30 z ulepszonym silnikiem brzmieniowym, mocniejszymi głośnikami wbudowanymi i zwiększoną polifonią. Posiada ekspresyjną 88-klawiszową klawiaturę PHA-4 Standard, jak w wyższej klasy FP-60X. FP-30X jest idealnym pianinem domowym dla zaprawionych graczy. Mała waga i łączność Bluetooth do lekcji czy też odtwarzania dźwięku jest to dobry wybór dla pianisty, który chce rozwijać swoje umiejętności lub występować na małych imprezach.

Casio PX-S1100 (ok. 3 400 zł)

Przenośne pianino cyfrowe Casio PX-S1100

Pianino wyposażone zostało w profesjonalną klawiaturę młoteczkową Smart Scaled Hammer Action Keyboard z 88 klawiszami ważonymi jak w pianinie klasycznym z syntetycznej tekstury hebanu i kości słoniowej. Instrument posiada moduł brzmieniowy AiR, który daje efekt wyjątkowo realistycznego brzmienia. Symulator akustyki generuje efekty różnych przydźwięków jak rezonans strun, które w sposób naturalny występują w pianinie klasycznym sprawiają. Pianino jest też doskonale sprawdzi się jako instrument do nauki gry. Ma do tego celu wbudowaną specjalna funkcję Duo Mode.

Mam nadzieję, że podsunęliśmy Ci jakiś pomysł na prezent świąteczny dla najbliższego Ci klawiszowca. Jeżeli poszukujesz jeszcze prezentów dla innych muzyków zapraszamy do naszych zestawień prezentowych dla: gitarzystów i perkusistów.

Post Author: Łukasz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *