Tanie skrzypce elektryczne 4/4 dla początkujących

Przeczytanie tej recenzji pozwoli Ci niezwykle szybko i łatwo zebrać wszystkie niezbędne informacje, potrzebne przed planowanym zakupem pierwszych skrzypiec elektrycznych. Nasz wybór padł na skrzypce elektryczne Carlo Giordano EV-202 BLK oraz Stagg EVN w rozmiarze 4/4.

Dźwięk, który wydobywa się z tych skrzypiec jest dużo cichszy niż w skrzypcach akustycznych. Ale dzięki dołączonym słuchawkom usłyszysz każdy niuans brzmieniowy. Barwę swojego instrumentu możesz zmieniać za pomocą prostego equalizera.

Carlo Giordano EV-202 BLK - skrzypce elektryczne
Sprawdź aktualną cenę na Carlo Giordano EV-202 BLK

Skrzypce elektryczne EV-202 BLK oraz EVN 4/4 MRD pozwalają na długie sesje treningowe. Podczas których można łatwo dopracowywać swoje brzmienie bez obawy o doprowadzenie sąsiadów do szaleństwa.

Elektronika

Układ elektroniczny został skonstruowany tak aby podłączyć słuchawki bezpośrednio za pomocą gniazda mini jack oraz wyjścia Jack 6,3mm. Jest to bardzo pomocne kiedy chcemy np. podłączyć skrzypce do większego nagłośnienia, rejestratora dźwięku lub interfejsu audio w celu nagrania ścieżki dźwiękowej.

Carlo Giordano EV-202 BLK

Dzięki tej metodzie nagłośnienia skrzypiec możemy również użyć zewnętrznych efektów np. stosowanych do gitar akustycznych itp. Co daje praktycznie nieograniczone możliwości kreowania brzmienia oraz bardzo przyjemne odczucia podczas grania.

Carlo Giordano EV-202 BLK

Plusy i minusy

Polecamy te skrzypce głównie dla początkujących. W tak niskiej cenie są one świetnie przygotowane do gry bez potrzeby regulacji przez lutnika. Skrzypce EV 202 Blk zapewniają klarowny dźwięk, wygodę gry oraz pewne i dokładne strojenie dzięki zastosowaniu czterech mikrostroików. Jedyne do czego można się przyczepić to jakość kalafonii. Przed pierwszym użyciem smyczka, trzeba długo włosie przecierać nim odpowiednio wniknie w strukturę i pozwoli na prawidłowe wydobycie dźwięku ze skrzypiec. Dlatego w niedalekiej przyszłości może okazać się niezbędny zakup lepszej kalafonii. Na szczęście nie jest to tak duży wydatek ponieważ przyzwoitą kalafonię zakupimy już za 20-30 zł.

Stagg EVN 4/4 MRD - skrzypce elektryczne
Sprawdź aktualną cenę na Stagg EVN 4/4 MRD

Co do Stagg EVN 4/4 MRD są równie dobre dla początkujących jak i już trochę doświadczonych muzyków. Świetnie trzymają strój i doskonale sprawdzają się u początkujących wstydliwych skrzypaczy. Po podpięciu słuchawek stajemy się kompletnie niesłyszalni dla otoczenia. Tutaj również występuje problem z kalafonią ale ten problem można łatwo ominąć (co już wcześniej opisywaliśmy;) Dołączone do zestawu słuchawki nie są najwyższej jakości i mogą niektórym sprawiać pewien dyskomfort, ale bez problemu można je zamienić na inny, wygodniejsze słuchawki.

Oba zestawy jest wyposażono standardowo w smyczek, podbródek, kalafonię oraz słuchawki (z regulacją głośności). Wszystko zapakowane w pięknym futerale, do którego dołączone są szelki do noszenia na plecach.

Post Author: Łukasz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *