Behringer Crave – recenzja, test

Na Behringerze można polegać za każdym razem, kiedy chcesz uzyskać sprzęt przyjazny dla Twojego portfela. Ich nowa oferta jest tego kolejnym doskonałym przykładem. Behringer Crave to semi modularny syntezator analogowy z wbudowanym sekwencerem i arpeggiatorem.

Syntezator analogowy Behringer

Wielu z nas spodziewało się czegoś w rodzaju klonu TR-808 lub TR-909, jak już widzieliśmy prototypy w zeszłym roku. Jednak Behringer zaskoczył nas wszystkich tym klasycznym syntezatorem i nie możemy się powstrzymać od myślenia, że to będzie wielki sukces.

Rynek krzyczy, że ktoś oferuje wysokiej jakości, niedrogi, świetnie brzmiący syntezator, a ja uważam, że znalazłem go w Crave.

Behringer Crave: Syntezator budżetowy, na który warto było czekać

Crave został zaprojektowany przez zespół inżynierów z Manchesteru, MIDAS/Music Group. Projektanci ci na pewno wiedzą jak najlepiej wykorzystać mały i ograniczony budżet. Crave potrafi tworzyć niezwykle bogate dźwięki, które są pełne głębi, co jest zaskakujące w porównaniu do innych syntezatorów klasy podstawowej.

Rdzeniem syntezatora jest 3340 VCO, który był używany w najlepszych syntezatorach, takich jak Prorok 5 i SH-101. Został również wciśnięty przełączalny filtr drabinkowy Mooga, który daje klasyczną ostrość Crave’owi. Posiada on funkcję autooscylacji, a także zapewnia bogaty rezonans dźwięku.

To trzeci syntezator Behringera, który podąża za modelami Neutron i Deepmind. Widać, że ten najnowszy projekt czerpie wiele inspiracji z ikonicznych syntezatorów z ostatnich kilku dekad. Spektrum oscylatora i filtra wraz z obwiednią ADS i LFO uzupełnia stałą konfigurację.

Behringer Crave

Sekwencer i arpeggiator to zaskakujący dodatek. Zazwyczaj spodziewamy się zobaczyć jeden lub drugi, ale podwójne combo jest miłym, nowoczesnym akcentem. Sam sekwencer został wyposażony w klawisze w stylu klasycznej klawiatury. Jest to układ, który można rozpoznać po Odysei i MS-101.

Inne funkcje sekwencera obejmują akcenty, długość, ratcheting i przesuwanie za pomocą jednego kroku. Masz do dyspozycji osiem banków ośmiu sekwencji, które możesz zapisać, a każda z nich może zawierać do 32 kroków. Funkcje odtwarzania, zatrzymywania, przytrzymywania, resetowania i tempa są również dostępne poprzez wejścia CV.

Wbudowany sekwencer daje dużą kontrolę i musimy ciągle pamiętać o cenie Crave, która jest zatrważająco niska w porównaniu do korzyści jakie otrzymujemy. Sekwencer może być również transponowany przez MIDI za pomocą dwóch 5-pinowych złącz MIDI oraz złącza Midi USB na tylnym panelu.

Behringer Crave

Co jeszcze oferuje Crave?

Trudno nie zauważyć ogromnej liczby gniazd patch mini-jack, które przebiegają wzdłuż górnej części interfejsu. Są one idealne do dodawania połączeń z Eurorackiem i innymi urządzeniami kompatybilnymi z CV. Crave został zbudowany tak, aby szybko i łatwo dopasować się do istniejącej konfiguracji.

Pomarańczowo-czarny układ kolorystyczny nadaje Crave’owi nerwowy charakter i musimy powiedzieć, że wygląda fajnie. Wykonany jest z metalu, a drewniane panele boczne pozwalają mu siedzieć równo na biurku. Gałki na interfejsie wyglądają na bardzo użyteczne i jest dużo miejsca dla osób z większymi dłońmi! Crave w akcji można usłyszeć na kilku demach online. I brzmi dokładnie tak, jak można by oczekiwać.

Podsumowanie

Sama specyfikacja wystarczy, by podekscytować większość miłośników syntezatorów. A jednocześnie cena, która pozwala każdemu doświadczyć tego niesamowitego przeżycia. Najważniejsze jest to, że Behringer Crave byłby świetnym dodatkiem do konfiguracji zarówno dla początkujących jak i profesjonalistów.

Sprawdź aktualną cenę Behringer Crave

Post Author: Łukasz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *