Recenzja Zoom H6 – coś więcej niż dyktafon!

Firma Zoom łączy w sobie wysoką wiedzę inżynierską razem z wrażliwością artystyczną. Starają się rozpoznawać potrzeby artystów i osób pracujących w ich zapleczu, tak aby tworzyć produkty doskonałe. W moim odczuciu, udaje im się to. Cechami łączącymi produkty Zoom są: wysoka jakość wykonania, bazowanie na swoich podzespołach, oraz przystępność cenowa.

Spis treści:

Możliwości Zoom H6

Jako jeden rejestrator dźwięku do tego ręczny potrafi nagrać sześć niezależnych ścieżek audio. Dwie z nich nagrywa kapsułą mikrofonową na górnej części obudowy. Kapsuła ta jest wymienna – aby jak najbardziej spersonalizować produkt pod swoje potrzeby. Natomiast pozostałe 4 ścieżki można nagrać podłączając zewnętrzne mikrofony (również pojemnościowe – ponieważ H6 posiada wbudowany Phantom +12/+24/+48V) lub instrumenty. Gniazda wejść oparte są na konstrukcji combo, dzięki czemu nie musisz martwić się posiadaniem odpowiednich kabli. Podłączysz do niego kable ze złączami XLR, jak i Jack 6,3 mm.

Efekty i tłumienie dźwięku

Każde wejście posiada tłumik -20 dB. Kapsuła mikrofonowa posiada regulację wzmocnienia sygnału w skali 0-10. Żeby tego wszystkiego nie było mało, dodatkowo wbudowano mu efekty: filtr górnoprzepustowy, kompresor, ogranicznik sygnału

Wyświetlacz

Całość działań oparta na dużym, kolorowym wyświetlaczu LCD, który jest bardzo czytelny. Dodatkowo został ustawiony pod niewielkim kątem, aby pomóc w odczytywaniu działań podczas gdy leży na stole. 

Sposób i format rejestrowanego dźwięku

Można na nim pracować w 2 wariantach: rejestrować bezpośrednio na nim lub jako interfej audio podłączony do PC/Mac/iPad. Nie posiada wbudowanej pamięci, jednak jest w stanie obsłużyć kartę SD/SDHC/SDXC do 128GB. Nagrywanie dźwięku odbywa się w formacie 96 kHz/24 bit. Zapis możemy zrobić w WAV lub różnych wariantach MP3.
Wiedząc, że rejestrator będzie używany w różnych zadaniach oraz został wyposażony w funkcję nagrywania automatycznego, wstępnego i rezerwowego.  

Czas pracy

Pracuje w oparciu o zasilanie z 4 baterii alkalicznych typu AA lub akumulatorach NiMH. Jest w stanie w trybie ciągłym pracować co najmniej 20 godzin!

Inne produkty marki Zoom

Jeśli potrzebujesz urządzenie rejestrujące do wielu różnych zadań to z pewnością powinieneś poznać Zoom’a H6 lub pozostałe produkty tej marki. 

  • H1n – rejestrator z mikrofonami pojemnościowymi X/Y i jednym wejściem liniowym
  • H2n – rejestrator z 5 wbudowanymi mikrofonami i jednym wejściem liniowym
  • H5 – rejestrator z wymienną kapsułą i dwoma wejściami typu Combo obsługującymi Phantom
  • H8 – wyposażony w mikrofon XYH-6, posiada 4 wejścia mikrofonowe i 2 złącza combo obsługujące Phantom, jest w stanie nagrać 12 ścieżek audio jednocześnie

Podsumowanie

Podsumowując – nie ważne czy nagrywasz dźwięki miasta, wywiad w lesie, próbę zespołu w domku w górach bądź nagranie lektorskie. Dzięki temu urządzeniu przeniesiesz swoją świadomość nagrywania na poziom Zoom’a! Jeśli nie znasz, to koniecznie musisz przejrzeć pozostałą ofertę Zooma. Reasumując – ta marka ma sporo do zaoferowania!

Post Author: Szymon Flas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *