Ukulele sopranowe czy koncertowe? Które wybrać na początek?

Osoby początkujące, pragnące nauczyć się gry na instrumencie strunowym często wybierają ukulele. Powodem jest jego przyjemne brzmienie, jak i również stosunkowo niski poziom trudności w porównaniu z innymi dostępnymi alternatywami gitarowymi. Najbardziej popularne jest ukulele sopranowe i koncertowe, które z nich będzie najlepszym wyborem dla początkujących? Czym różnią się od siebie?

Czym charakteryzuje się ukulele sopranowe?

Wśród cech charakterystyczne tego instrumentu można wymienić:

  • małą wielkość w porównaniu do innych rodzajów ukulele: długość menzury wynosi ok. 13 cali, a jego wielkość wynosi 53 cm;
  • progi usytuowane w niewielkiej odległości względem siebie, ich łączna ilość wynosi 12-14;
  • atrakcyjną ceną.

Różnice między ukulele koncertowym a sopranowym – które sprawdzi się lepiej na początek?

Rodzaje ukulele

Przed przejściem do praktyki w postaci nauki czytania tabulatury, strojenia ukulele, a w końcu grania stosunkowo prostych melodii osoba początkująca musi podjąć istotną decyzję dotyczącą wyboru rodzaju instrumenty. Na początku warto dowiedzieć się, czym się różni ukulele sopranowe od koncertowego. Ukulele sopranowe dla początkujących to doskonały wybór. Dlaczego? Kompaktowy rozmiar tego poręcznego instrumentu sprawia, że mogą na nim z powodzeniem grać dzieci. Niewielkie wymiary ułatwiają transport ukulele. Dobrą alternatywą dla osób wysokich lub takich, które mają grubsze i dłuższe palce, będzie model koncertowy. Taki nieco większy instrument zapewni osobie grającej porządny komfort oraz będzie prezentował się znacznie lepiej w jej dłoniach.

Ukulele sopranowe do 350 zł

Ever Play WU-21F3 WH - ukulele sopranowe dla początkujących

Ever Play WU-21F3 WH (cena ok. 129 zł)

Model o niebanalnym wyglądzie i wysokim komforcie gry. Dodatkowo pozytywnie zaskakuje przyjemnym i ciepłym brzmieniem. Zastosowanie poliwęglanu zabezpiecza mechanicznie instrument przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych oraz ogranicza ich wpływ na jego brzmienie.

Arrow PB10 NT

Arrow PB10 NT (cena ok. 129 zł)

Instrument wykonany z drewna. Materiał ten gwarantuje ciepłe, charakterystyczne dla ukulele brzmienie. Na główce instrumentu znajdziemy dokładne klucze mechaniczne. Nie sprawiają problemów podczas strojenia instrumentu i bardzo dobrze trzymają strój ukulele. W zestawie z ukulele jest nylonowy, wodoodporny pokrowiec dedykowany do tego instrumentu.

Flycat P10S - ukulele sopranowe dla początkujących

Flycat P10S (cena ok. 195 zł)

Ukulele zbudowane z wyselekcjonowanego drewna (mahoniu), dzięki czemu posiada przyjemne, ciepłe, przejrzyste brzmienie. Instrumenty z tej serii cechują się dużą wygodą gry i dedykowane są początkującym i średniozaawansowanym muzykom. Ukulele posiada nietuzinkowy kształt korpusu, a płyta wierzchnia zdobiona została piękną, wypalaną grafiką ośmiornicy. To piękny instrument w dobrej cenie o niezwykłym brzmieniu i designie.

Kala Color Chord LTP

Kala Color Chord LTP (cena ok. 202 zł)

Zestaw startowy Kala’s Color Chord Ukulele Starter Kit sprawi, że od razu zagrasz piosenki! Nauczysz się akordów, dzięki którym w mgnieniu oka zagrasz 100 piosenek. Istnieją trzy sposoby nauki: możesz skorzystać z aplikacji Kala Ukulele, naszych lekcji online lub przewodnika szybkiego startu dołączonego do pakietu. Wystarczy podążać za strzałkami, aby rozpocząć odtwarzanie utworów już dziś.

Flight NUS250 - ukulele sopranowe dla początkujących

Flight NUS250 (cena ok. 249 zł)

Ukulele sopranowe wykonane z najwyższej jakości laminatu akacjowego. To instrument, który dzięki precyzyjnemu wykończeniu, zachowaniu lutniczych standardów oraz nienagannej intonacji okaże się doskonałym wyborem zarówno w przypadku profesjonalisty, jak i osoby poszukującej pierwszego ukulele. W zestawie z instrumentem otrzymujemy gruby pokrowiec z szelkami transportowymi.

Kala LTP SET RW

Kala LTP SET RW (cena ok. 336 zł)

Kala Learn to Play Starter Kit to bardzo wartościowy zestaw dla zaawansowanych w grze na ukulele jak i dla początkujących. W jego sercu znajduje się sopranowe ukulele zbudowane z drewna o standardowym brzmieniu. Otrzymasz również przewodnik Kala’s Quick Start i lekcje online dla pogłębienia znajomości akordów i techniki gry. Zestaw zawiera pokrowiec do przechowywania i transportu.

Post Author: Anna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *